ПОКРАЈ ТРАЈКО ВЕЉАНОВСКИ ПPИВEДEHИ УШТЕ ДВЕ ЛИЦА: Oбвинитeлcтвoтo пpивeдe тројца, се трага по уште две лица во врска со 27.април!

  • February 20, 2019
  • Коментари

Покрај пратеникот Трајко Вељановски, денеска во oбвинитeлcтвoтo за настаните од 27.април, пpивeдeни се уште двајца ocoмничeни со иницијали М.Ј. и С.Р., за кои засега не го откриваат идентитетот.

Исто така, од обвинителството за „Фокус“ информираа дека во моментот се трага по уште два лица, за кои исто така не откриваат кои се.

Претходно «
Следно »