ПОЛЕТАА ЗА ДИЗЕЛДОРФ СЛЕТАА ВО ЕДИНБУРГ: Патниците гнeвни на грешката на Бритиш ервејс

Поврзано

Трамп потврди дека САД извршиле кибep нaпaди врз Русија

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за весникот Вашингтон пост потврди дека САД во 2018 година извршиле кибер напади...

Како пocлeдици од Koвид-19, во Бразил пoчинaa повеќе од 70.000 луѓе

Бројот на починати од последици од новиот коронавиус вчера ја надмина бројката од 70.000, а во изминатите 24 часа...

Коронавирусот го имало пред 7 години, но се држело во тајност?

Истрага открила дека коронавирусот постоел пред седум години, кога рудари кои работеле во рудник полн со лилјаци и стаорци...

Авион на компанијата „Бритиш ервејс”, кој требаше да лета до Дизелдорф, слета во Единбург по грешка, објави БиБиСи.

Причината за кapдиналната грешка е неправилно доставување на документацијата за летање. Патниците сфатиле дека не слетале на местото за каде тргнале, дури откако чуле дека ги поздравуваат со „Добредојдовте во Единбург“.

Летот беше пренасочен, а подоцна авионот слета во Дизелдорф. Авиокомпанијата го испитува случајот.

„Се извинуваме на нашите клиенти за оваа пауза при нивното патување и ќе се обратиме кон секого поединечно”, посочија во официјалниот став од „Бритиш ервејс”.

Сé уште не е познат бројот на патници за Дизелдорф. Од компанијата додаваат дека пилотот го насочил курсот кон Шкотска, откако од воздушната контрола му ги дале таквите инструкции.

Поголем дел од патниците се пожалија на социјалните мрежи.

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести