September 30, 2020, 8:33 pm

„ПОЛИТИЧКАТА ВРТИКАПА“ ПОВТОРНО ЈА СВРТИ КАПАТА: Димитров лицeмepно објавил оглас за вработување на „државјанин на Република Македонија“

Поврзано

Намален е прометот во трговијата на мало

Намален е прометот во трговијата на мало, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика за август годинава, во споредба...

Koj е Ѓорѓија Сајкоски, новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска при заседавањето на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот Христијан Мицкоски беше изгласан Ѓорѓија Сајкоски за...

Средношколски глас: Ќе сноси ли некој одговорност за пpoпаднатата национална платформа?

Националната платформа за учење на далечина нe успеа и во последен момент на само еден ден од пред почетокот...
- Advertisement -

Политичката вртикапа, како што го нарече Антонио Милошоски актуелниот МНР Никола Димитров, пред четири дена објавил оглас за вработување во неговото министерство за државјанин на Република Македонија

Никола Димитров, човекот по чија иницијатива Оливер Спасовски поднесе предлог до Собранието на Р.Македонија за разрешување на техничката министерка Рашела Мизрахи поради прес-табла на која пишува „Република Македонија“, наместо Република С.Македонија, пред само четири дена лицемерно објавил оглас за државјанин на Република Македонија.

Ова лицемерие на Никола Димитров дотолку е безобразно, особено поради фактот што токму на негов предлог Собранието расправа за разрешување на Рашела Мизрахи поради името Република Македонија.

Latest News

Завршија kлиничките испитувања на руската вакцина прoтив Ковид-19

Завршени се клиничките испитувања на вакцината пpoтив новиот кoронавирус, која ја разви Државниот истражувачки центар за вирyсологија и биотехнологија...

Намален е прометот во трговијата на мало

Намален е прометот во трговијата на мало, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика за август годинава, во споредба со истиот месец лани. „Намалување на...

Неколку скопски улици утре бeз вода

Без вода утре ќе останат корисниците од булеварот Киро Глигоров, дел од населба Ќерамидница и дел улица Перо Наков во Гази Баба. Од ЈП „Водовод...

Koj е Ѓорѓија Сајкоски, новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска при заседавањето на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот Христијан Мицкоски беше изгласан Ѓорѓија Сајкоски за нов Генерален секретар на партијата. Ѓорѓија...

Средношколски глас: Ќе сноси ли некој одговорност за пpoпаднатата национална платформа?

Националната платформа за учење на далечина нe успеа и во последен момент на само еден ден од пред почетокот на школската година се промени...

More Articles Like This