August 12, 2020, 2:04 pm

Полицаец морал да пуkа за да спрeчи рaсправија меѓу две групи на изборниот ден

Поврзано

Пpoнaјдeни 45 мигpaнти во ceлo Вaкcинцe, Липкoвo

Синоќа во 19.10 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот било пријавено дека на место викано „Врело“ во...

Kaзнeти 511 гpaѓaни за нeнoceњe зaштитнa мacкa во изминaтитe 24 чaca

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична...

(Фото+Видео) Жител на Бардовци kpвничkи нaпaднaт со вили и лoпaти, xpaбpaтa cocетка му го cпacилa живoтoт

Вистинска дpaмa дoцнa вeчepвa се случуваше во скопската населба Бардовци откако група Роми со Bили и лoпaти нaпaднaлe свој...
- Advertisement -

Полицаец бил приморан да испука два предупредувачки истрала во воздух за да спречи расправија помеѓу две групи на граѓани која се одиграла во близина на спортската сала во с.Бучин, Крушевско, на околу 200 метри од гласачко место.

Настанот бил пријавен околу 18.00 часот во Полициската станица Крушево, по што полициски службеник од Полициска станица Крушево, кој вршел обезбедување на гласачко место, издал наредба да престанат со нарушувањето на јавниот ред и мир. Тие не послушале, по што полицискиот службеник од службениот пиштол испукал два предупредувачки истрела во воздух.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Latest News

(Видео) Aдeми одгoвори на прашањето што ги мaчи сите – Што ако на училиште дете се зapaзи од Koвид 19?

Министерот за образование на денешната прес-конференција говореше за опциите кои ги разгледува министерството кога станува збор за почеток на...

Зaeв го лaжe Пендapовски, нeмa мнозинcтвo – Axмети демантиpa дека има договор за Влада

Шефот на државата Стево Пендаровски постапува согласно претходната пракса, но не е постигнат договор за коалицирање со СДСМ, велат за Сител извори од преговарачкиот...

Пapиcкиoт мapaтoн oткaжaн пopaди пaндeмијaтa на кoрoнaвиpyc

Организаторите на парискиот маратон решија да не го одржат натпреварот оваа година заради пандемијата на коронавирус. Натпреварувањето првично требаше да се одржи на 5 април,...

Нoвoзaрaзeнитe во Нов Зеланд ги з6yниja влacтитe – Дaли виpycoт се пpeнeл пpeкy пaкyвaњa со зaмpзнaтa хpaнa?

Властите во Нов Зеланд истражуваат дали новите случаи на коронавирус, кои по 102 дена беа регистрирани во земјата, се резултат на увезени пакувања со...

Во Кина се пojaви нов пocмртнocен виpyc од Koвид 19- cмpтнocта е 30 проценти, се пренecува од чoвeк на човек?

Како коронавирусот да не беше доволно, сега кинеските лекари предупредуваат дека на граѓаните им се заканува уште еден вирус. Инфекцијата се пренесува преку крлежи,...

More Articles Like This