Полицаец морал да пуkа за да спрeчи рaсправија меѓу две групи на изборниот ден

Поврзано

- Advertisement -

Полицаец бил приморан да испука два предупредувачки истрала во воздух за да спречи расправија помеѓу две групи на граѓани која се одиграла во близина на спортската сала во с.Бучин, Крушевско, на околу 200 метри од гласачко место.

Настанот бил пријавен околу 18.00 часот во Полициската станица Крушево, по што полициски службеник од Полициска станица Крушево, кој вршел обезбедување на гласачко место, издал наредба да престанат со нарушувањето на јавниот ред и мир. Тие не послушале, по што полицискиот службеник од службениот пиштол испукал два предупредувачки истрела во воздух.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Latest News

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Скопје: Boзaч и двajцa coпaтници пoвpeдeни вo нecpeќaтa

На 13.06.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лазар Личеновски" во Скопје, патничко возило „форд...

More Articles Like This