ПОЛИЦАЦЕЦ ОД РЕСЕН МОРАЛ ДА ГО ИСКОРИСТИ ОРУЖЈЕТО: Татко и син нападнале полицаец во Ресен кој вршел увид на сообраќајка

Поврзано

TPAГЕДИЈА ВО ДЕЛЧЕВСКО: 6 годишно дете нaстрада при пaд од трактор

При пaд од трактор, во делчевската населба Таушанско маало починa 6 годишно дете. Екипа на Итната медицинска помош интервенирала...

НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ: Пронајдени 25 мигpaнти во три автомобили

На четврти јуни во раните утрински часови на автопатот Велес-Скопје, после пунктот „Македонија пат“, полициски службеници пронашле 25 илегални...

СО ЧЕКАН ГО УДРИЛ ПО ГЛAВA: Татко си го нaпaднaл синот во Трубарево и му нанел тeшка пoвpeда

На 04.06.2020 во СВР Скопје било пријавено дека околу 22.00 часот во с.Трубарево, скопско, Р.Б.(72) во семејниот дом со...

На 28.04.2018 година околу 23,50 часот во Ресен на улицата „Борис Кидрич“, неколку полициски службеници од Полициската станица Ресен вршеле увид на претходно случена сообраќајна незгода, во која учесници биле Т.А. од с.Болно и Б.М.(18) од Ресен. На местото на настанот дошол З.М.(41) татко на Б.М. и прво вербално, а потоа и физички нападнал еден од полициските службеници. Потоа, и неговиот син Б.М. ги нападнал полициските службеници.

Во еден момент полициските службеници забележале дека кон нив доаѓала група на граѓани кои сакале да ги нападнат, по што од страна на полициски службеник од службениот пиштол било пукано во воздух и групата се вратила назад. Б.М. и З.М. биле приведени во Полициска станица Ресен.

Известен е јавен обвинител. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести