ПОЛИЦИСКА ОПСАДА ВО НОВО СЕЛО: Десетина полициски возила, инспектори во цивил на чело со началникот Танчо Пројковски заплашуваат граѓани!

Поврзано

(Видео) Време е да започне дијалогот со cиндикaлнитe oргaнизaции, да се ослободат од cтeгите на оваа кpиминaлнa влacт

Денес еве со претставниците на синдикалната организација, конфедерација на слободни синдикати разговаравме за практично нивните политики кои што идната...

Те чека голем поpaз во цела Македонија, а потоа и одговорнocт

Го гледам Заев свесен дека ќе губи пласира лажни вести преку порталите што му се блиски. Јас едно зборувам...

(Видео) Бaндити спремни на СЕ само за зачувување на било каква мoќ и влacт во моментов влaдeат со Македонија

Бандити спремни на СЕ само за зачувување на било каква моќ и власт во моментов владеат со Македонија. Бандити...

Почитувани граѓани на општина Ново Село, во моментот во нашата општина се случува невидена опсада од страна на полициски инспектори во цивил, придружувани од униформирани службеници на МВР, на чело со началникот на СВР Струмица Танчо Пројковски – вели кандидатот за градоначалник на општина Ново Село

Од 19:00 часот со логистичка поддршка од приватни возила на активисти на СДСМ од Ново Село МВР врши притисок врз активисти на ВМРО-ДПМНЕ кои се запирани, легитимирани и без потреба вршен претрес на нивните возила.

Во присусвство на еден од активистите на ВМРО-ДПМНЕ од Ново Село од страна на цивилен инспектор на СВР Струмица беше издадено усна наредба за одземање на мојот мобилен апарат, а до униформираните полициски службеници беше издадено наредба за вршење претрес на моето приватно возило.

Полициските возила инволвирани во хајката се: необележана црвена Шкода октавија со регистерски таблички SR 887 BR во која се наоѓаа двајца инспектори во цивил, необележана црвена Шкода Октавија со регистарски таблички – SR 889 BR која беше управувана од началникот на СВР Струмица Танчо Пројковски, обележано полициско возило Шкода Јети со регистерски таблички 280 260 во кое се наоѓаа двајца униформирани полициски службеници, обележано полициско возило Шкода Јети со регистерски таблички 280 055 во кое се наоѓаа двајца униформирани полициски службеници.

За овие настани телефонски е пријавено до МВР, а во текот на утрешниот ден ќе бидат известени ОБСЕ и сите останати релевантни меѓународни организации.

Прашуваме, на што се должи оваа полициската активност во нашата општина која важи за една од најмирните во Република Македонија? Што бара токму началникот на СВР Струмица и неговиот заменик во Ново Село?

Дали МВР ќе продолжи со нивните активности за заплашување на нашите активисти и дали ќе остават изборниот процес да тече мирно?

Почитувани граѓани, наместо МВР да биде фактор на безбедност во нашата држава и да ги решава конфликтите доколку тие се појават, тие претставуваат инструмент за создавање тензии и во служба на штабовите на СДСМ.

Сето ова ќе заврши во недела а СДСМ повторно ќе ги загуби изборите, преку овие информации и видео материјали кои ги имаме обезбедено, граѓаните ќе имаат можност да го вида грдото лице на животот што СДСМ го донесе во Македонија.

Актуелно

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од...

Нова аудио бомба за Заев, се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов правел криминал во второстепена комисја за јавни набавки

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во...

(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, мариxуана

Руските пранкери Вовани Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара...

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските промени Грета Тунберг и нејзиниот...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

Повеќе вести