September 30, 2020, 7:04 pm

ПОЛИЦИСКИ ФЛЕШЕРИ ЗА ДЕСТАНИ, А КАЗНА ЗА КОНЕВСКИ: Полицијата на Спасовски го казнува Коневски за флешерите, ама газдата на Шкендија слободно си ги шета!

Поврзано

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нов Генерален секретар на партијата

Денеска при заседавањето на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот Христијан Мицкоски беше изгласан Ѓорѓија Сајкоски за...

Арнаудов: Државата моментално од страна на власта е пoниженa на секој можен начин

Ламбе Арнаудов од ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во емисијата „Што не е јасно“ каде што посочи дека власта единствено што...

Многу нeceриознa е изјавата на Царовска која вели дека чекор по чекор ќе се решаваат пpoблемите во образовниот процес

Дафина Стојаноска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24 зборуваше за почетокот на учебната години...
- Advertisement -

Дојде животот во Македонија, но не дојде за сите, дојде за оние кои се по мерка на премиерот Зоран Заев. Додека Ивица Коневски доби прекршочна пријава бидејќи имал флешери на автомобилот кој му е доделен од Владата на Република Македонија, а бидејќи претходно бил во МВР, има вградени флешери, газдата на Шкендија, Лазим Дестани, исти такви флешери користи без никакви проблеми.

Со потезите кои ги прави новата Влада станува јасно дека нивната цел е да обезбедат подобар живот, но само и само на членовите на партијата каде лидер е премиерот Зоран Заев и секако на неговите бизнис партнери.

Самиот Ивица Коневски, кажа дека веста дека тој ги вратил флешерите на општинското БМВ е апсурдна, бидејќи тие никогаш не биле отстранети за да може повторно да ги врати.

-Имено, возилото на Општина Аеродром и го додели Владата на РМ со вградени флешери и оттогаш МВР нема побарано тие да се отстранат. Вчерашното стопирање на возилото и изживување пред моето 7 годишно дете и пишување прекршочна пријава за флешерите на возилото е продолжување на притисоците што почнаа уште во предизборната кампања и очигледен показател какви луѓе се на чело на МВР и на државата, кои се занимаваат со маргинални теми наместо да се фатат со решавање на проблемите на граѓаните, за што земаат плата, стои во соопштението до Коневски.

Граѓаните гласно прашуваат дали законот во оваа земја ќе важи за сите или ќе важи само за оние кои се бизнис компањони на премиерот и функционерите од владеачката партија и коалиција.

Latest News

Албанија го одложи стартот на училишната година за ноември

Албанија го одложи почетокот на учебната година. Земјата го одложи стартот на училишната година за ноември. Оваа одлука е донесена...

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нов Генерален секретар на партијата

Денеска при заседавањето на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот Христијан Мицкоски беше изгласан Ѓорѓија Сајкоски за нов Генерален секретар на партијата. Ѓорѓија...

Арнаудов: Државата моментално од страна на власта е пoниженa на секој можен начин

Ламбе Арнаудов од ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во емисијата „Што не е јасно“ каде што посочи дека власта единствено што направи е yништување на здравствениот...

Многу нeceриознa е изјавата на Царовска која вели дека чекор по чекор ќе се решаваат пpoблемите во образовниот процес

Дафина Стојаноска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24 зборуваше за почетокот на учебната години каде истакна дека многу несериознa...

Словенија забpaни работа во недела и празници за продавниците

Продавниците во Словенија ќе бидат затворени во недела и празници, одлучија членовите на парламентот. Измените и дополнувањата на Законот за трговија, за чие усвојување...

More Articles Like This