ПОЛИЦИЈАТА ВЕЖБА СПРАВУВАЊЕ СО ДЕМОНСТРАНТИ: „Бараме леб“ е слоганот на тренингот – се подготвува ли полицијата за нови протести?

Поврзано

ЖИВКОВСКИ: Темелковски најави целосна сaнaцијa на патека во Кисела Вода, а еве на прагот на летото како изгледа истата

Уште една лага на Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски!! Имено, во месец декември 2019 година, Темелковски спектакуларно...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време...

CAHКЦИИ ЗА ОХРИЃАНИ: Изнајмиле станови, а ги пpeкpшилe препораките

Кризниот штаб на Општина Охрид денес одржал состанок, на кој биле донесени повеќе заклучоци. На истиот присуствувал и раководителот...

На социјалната мрежа Фејсбук се појави фотографија на која се гледа како припадниците на МВР одржале вежби на кои симулирале разбивање на протести на социјални категории кои бараат леб или држат транспарент „сакаме вода“.

Оваа фотографија со свој коментар ја објави долгогодишниот истакнат партиски активист на СДСМ Ивор Мицковски

-МВР кое не се бави со одговорност, се вежбала на Криволак.

Многу ми е индикативно што веројатно вежбава е за граѓански протести, а уште појако што се вежбаат на слогани „Сакаме леб“- напиша Мицковски.

Дали Владата и МВР се свесни дека економската и социјална криза во Македонија наскоро треба да ескалира па тоа ќе предизвика немири меѓу граѓаните?

Владата веќе најави покачување на даноците, цените се зголемуваат, буџетот за идната година е најголем во досегашната историја што значи најголемо зафаќање од парите на граѓаните и фирмите, а во неколку европски земји се јавија жестоки протести поради покачувањата на горивата.

Дали овие мерки го запалија црвеното светло во Владата или можеби се подготвуваат нови шокирачки мерки на владата кои ќе предизвикаат дополнително осиромашување на граѓаните и пад на стандардот.

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести