September 30, 2020, 1:27 am

ПОЛИЦИЈАТА ГО ОКУПИРАШЕ ЦЕНТАРОТ: Зоран Заев требало да руча во ресторан на плоштадот, полицијата го окупираше центарот на Скопје – блокирале и згради!

Поврзано

Стоилковски: Заев е „aлфа и oмега“ во мега аферата „ШИК Јелак“, јавно призна дека стои зад скандалот

Зоран Заев нарачува гласање за Детален Урбанистички План, Зоран Заев е мотиватор за носење на Детален Урбанистички План, Зоран...

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва Заев докажа дека е cpам за Македонија

Вечерашното гостување на Зоран Заев е срaм за Република Македонија. Срaмота е премиер да не одговори на граѓаните за...

Каде се парите?: Според Finance Think реализирани се само 193 од вкупно 550 милиони евра од трите пакети мерки

Гордана Димитриевска Кочоска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за сетовите на мерки кои вчера ги претстави владата на...
- Advertisement -

Со која делегација денес Заев ручаше во еден скопски ресторан во близина на Триумфалната порта, за што полицијата имаше наредба да ги малтретира станарите во околните згради, па дури и вработените во сите фирми во близина на ресторанот

 

Полицијата денес буквално го окупираше просторот околу Собранието на Р.Македонија до плоштадот „Македонија“ и Триумфалната порта, поради најавата дека Зоран Заев имал закажано ручек околу 16.00 часот во еден скопски ресторан.

Полициајта буквално ги малтретирала станарите во околните згради, а биле испрашувани и вработените во фирмите кои се наоѓаат во близина на ресторанот. Обезбедувњето дури и наредило да се даде список на вработени, за тоа кој ќе доаѓа, а кој ќе останува во втора или трета смена на работа, за да бидат контролирани од страна на полицијата.

До ресторанот, Заев пристигна со скапиот „Мерцедес“ од 600.000 евра кој Заев вети дека ќе го продаде, а парите ќе ги донира. Заедно со „Мерцедесот“ пристигнаа и уште 10-тина возила обезбедување, полни со полициски службеници.

Останува прашањето, од кого Заев се плаши ако кампањата му се засноваше на тврдењето дека бил човек од народот?

30 КОМЕНТАРИ

Latest News

„Година повеќе, но и мудрост повеќе“: Мицкоски го прослави својот 43 роденден

рестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден. „Година повеќе,...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата, која се уште не е...

Колапс во индустријата: Пaд од 9 отсто на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава во однос на август лани бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари ‒ август 2020 година, во...

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош пример како за неполн час...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

More Articles Like This