ПОЛИЦИЈАТА Е ЦЕЛОСНО ПАРТИЗИРАНА И ПРИВАТИЗИРАНА: Кадрите на СДС во МВР редовен декор на партиските митинзи – ништо од одвојувањето на државата од партијата!

Поврзано

(Видео) АМБАСАДА НА САД: Како и обично, Русите си играат со вистината, ни видеото не е реално

Русија си игра со вистината, а притоа не користи ни вистински снимки и фотографии, соопшти денеска американската амбасада во...

НАМЕСТО ПАРИ БОНОВИ: Здравствените работници кои се справуваа со Ковид-19 место кеш ќе добијат платежна картичка

Платежна картичка за купување на домашни производи ќе добијат и здравствените работници ангажирани за справување со Ковид-19, официјално обелодени...

ДИМИТРОВ „ПРОГОВОРЕ“ АЛБАНСКИ: Наместо Македонија стави знаменце

Вчера на социјалните мрежи се појави контроверзна фотографија, на која актуелната министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, позира до градоначалникот...

Полицијата е ставена во целосна служба на СДС, откако Спасовски и Заев целосно ја партизираа вработувајќи партиски кадри, кои во минатото ја „заслужуваа“ позицијата преку вандализирање на државните институции во Скопје во „платеничката револуција“

Дека одвојување на партијата од државата не постои, односно беше само празно ветување на Заев пред меѓународната заедница, покажува и тоа што на партиските митинзи Заев пристигнува со службени возила, а спротивно на законот за полиција, полициски функционери но и службеници се редовен декор на партиските митинзи и прослави.

Денес на промоцијата на кандидатот на СДС во Струмица, во првите редови можеше да се забележи началникот на СВР Струмица, Танчо Пројковски, инаку татко на телохранителот на Заев, кој минатата година претепа неколку момчиња во дискотека во градот.

Танчо Пројковски инаку е и директно одговорен за пукањето на струмичката полиција, за која и е директно одговорн,  во две млади момчиња, случај за кој беше под заштита на Оливер Спасовски и не понесе соодветна одговорност.

Вчера пак, на митинзите во Ресен, Битола и Демир Хисар, Зоран Заев се возеше со службените возила на Владата на Р.Македонија, а со него се движеше и обезбедување кое ги надминува сите нормални граници.

Пред почетокот на кампањта, Оливер Спасовски дури и порача дека ниту еден полицаец не смее да учествува во активностите на партиите, и апелираше граѓаните да пријават било какво прекршување на ова правило.

Сепак, и покрај објавувањето на серија на докази за прекршување на ова правило ниту МВР ниту Оливер Спасовски немаат преземено никакви чекори против прекршителите.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести