January 19, 2021, 9:01 am

ПОЛИЦИЈАТА ЗАКЛУЧУВАЛА ГРАЃАНИ ВО ТОАЛЕТИ: Велес бил окупиран од полиција која забранувала движење и гласање!

Поврзано

Пpвитe вakцини кoи ќe пpиcтигнaт од Србија, ќе бидат за мeдицинcки пepcoнaл и хpoничнo 6oлнитe

Министерот за здравство Венко Филипче заедни со неговиот српски колега Златибор Лончар ги договараат техничките детали и точното време...

Kaнцepoгeни гacoви oд зaпaлeни гyми и плacтикa: Штипска фирма ги тpye гpaѓaнитe

Државниот инспекторат за животна средина извршила вонреден надзор врз „САНС-АГ“ увоз-извоз ДООЕЛ ШТИП на 17 декeмври минатата година по...

И жените ќе се пензионираат на 64 години

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска во готувањето на ТВ 24 истакна дека во собраниска процедура во...
- Advertisement -

Низа нерегуларности и кршење на закони ги одбележаа локалните избори уште во првиот круг – пренесува порталот „Денешен“

Драма се случувала на изборниот ден и во Велес, каде Спасовски и СДСМ ги ставија полициските единици во своја лична служба.

Како што дознаваме, Единицата за брзо распоредување (ЕБР) која е под надлежност на МВР, наоружани до заби, во Велес забранувале движење на граѓаните. Припадниците на оваа единица, ги легитимирале сите, претресувале автомобили, а дури и давале пари на лицата од ромско население.

Нивното вербално и физичко насилство продолжило и по завршување на гласањето, односно по 19 часот во неделата. Тие заклучиле граѓани во тоалет и не им дозволуваме да излегуваат со што создале голем страв кај нив.

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Бајден вeти бpз и дpaмaтичeн пpecвpт: Ќe ja мeнyвa имигpaциcкaтa пoлитикa нa Трамп

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден вети брз и драматичен пресврт на политиката за имиграција воведена од неговиот претходник Доналд...

More Articles Like This