November 1, 2020, 3:09 am

Полицијата ја расипа роденденската забава на 10 годишно девојче, ги пријавил соседот

Поврзано

Уште една земја најави кapaнтин поради ekcтремно лошата состојба

Португалската влада го најави новото затворање на поголемиот дел од земјата на 4 ноември и ги повика граѓаните да...

Пешевска со апел до власта: Xpонично бoлнитe и бpeмените жени да се оcлободат од работа

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека од ден за ден бројот на зaболени и починaти...

Кopoнавирус меѓу турскиот државен врв

Портпаролот и советник на турскиот претседател, Ибрахим Калин, изјави дека е зapазен со кopонавирус. Претходно денеска, турскиот министер за...
- Advertisement -

Полицијата во Шкотска се појави на роденденската забава на 10-годишно девојче, откако сосед го пријави нејзиното семејство затоа што не ги почитува правилата за социјално дистанцирање во време на коронавирус.

Нејзината мајка Леан Мекдоналд рече дека намерно не ги викнала сите роднини од еднаш за да не ги прекрши строгите прописи во Шкотска за Ковид-19.

Но, ова не ја спречи нејзината сосетка да ја кодоши и двајца униформирани полицајци да влезат во домот за да ја предупредат дека се „готовст“ и ќе биде обвинета и парично казнета ако повторно ги прекрши правилата.

„Не можев да верувам. Дојдоа пред вратата и ми рекоа дека сум пријавен дека имам луѓе во мојата куќа “, изјави таа за„ Дејли рекорд “.

„Значи, полицијата може да дојде во мојата куќа, но моето семејство не?“ – праша Мекдоналд.

Таа се извини за прекршувањето, изјавувајќи дека нејзините роднини „не биле сите внатре и не биле сите тука во исто време и сите држеле социјална дистанца“.

Latest News

Уште една земја најави кapaнтин поради ekcтремно лошата состојба

Португалската влада го најави новото затворање на поголемиот дел од земјата на 4 ноември и ги повика граѓаните да...

(Видео) Среде Скопје журkа, ечи, Спасовски и Филипче спијат

На социјалните мрежи вечерва се споделуваат видеа од ноќен клуб каде вечерва ечи познатата песна „жена од султана“, а внатре се одржува забава. На видеото...

Ердоган вети нова куќа за секој чиј дом беше yништeн во зeмjoтресот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вети дека ќе биде изградена нова куќа, што е можно поскоро, за секој граѓанин чиј дом беше yништeн во...

(Фото)Ова не е новото амбулантно возило, ова се чевлите од 900 евра на Зорица Заева и Бентлито и Мајбахот на Заеви

Зоран Заев е на власт и државни позиции цели 18 години. Апослутно владее во Македонија цели 4 години. Ако Македонија има џeлaт тоа е...

Вечерва погледнете го небото, се случува редок феномен

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

More Articles Like This