ПОЛОВИНА СКОПЈЕ БEЗ СТРУЈА: Дeфeкт на далековод го остави половина главен град бeз електрична енергија

  • December 2, 2019

Половина Скопје остана без струја попладнево откако 110 киловолтен далековод „изби“ до мрежата за дистрибуција на електрична енергија

Во моментов без електрична енергија се населбите Водно, Козле, Капиштец, Карпош, Нерези, Центар.

Од ЕВН информираат дека екипите веќе се на терен и работат во најбрз можен рок дефектот да биде саниран.

Претходно «
Следно »