September 30, 2020, 10:18 am

ПОМИНА ВРЕМЕТО КОГА ЗАПАДОТ ДИКТИРАШЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Сватовите од Запад вчера го видоа одборот за пречек!

Поврзано

Хари Kостов сведочи во „Tаргет-тврдина“

Машинскиот инжињер Јовица Ѓуричиќ, сопственик на приватна фирма денеска беше прв сведок во случајот „Таргет-тврдина”. За периодот од 2008...

Мерките не дадоа ефект, 40.000 луѓе се оставени без работа

Пензионерите неколку пати се на удар од страна на владата и ова сега што владата го прави е компензација...

Димитриеска Кочоска: Од најавените 550 милиони, владата не реализира ниту 200 милиони евра за антикризните мерки

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека...
- Advertisement -

-Синоќа гласно кажаа „ние сме домаќини во оваа држава во која има куќен ред, ние сме граѓани кои сакаме заедничка Македонија и нема таква сила од надвор која може да го промени тоа, ние сме граѓани на оваа држава кои ултимативно бараат да се отфрли Тиранската платформа, потпишана од луѓе кои тврдат дека пред 100 години тука живееле амеби, а не Македонци, истакна Илиевски.

ilievski-4-640x340

На Зијадин Села и на партнерите од дома и од надвор, кои ја потпишале Тиранската платформа или одбиваат да ја осудат им порача синоќа го виделе одборот за пречек на сватовите од Запад, кои како што вели, сакаат да не игнорираат и мислеа дека ќе успеат во тоа.

-Помина времето кога македонските граѓани се тресеа и се поклонуваа пред разно-разни Западни емисари со сомнителни намери. Помина времето на понизно слушање диктати кои што секогаш завршувале со штета на Македонецот и на македонската држава. Помина времето бидејќи овој момент е историски, посочи Илиевски.

Додаде дека не може ниту еден премиер на соседна држава или која било друга држава да креира политика во Македонија.

– Не може ниту еден дипломат, комесар, емисар или каков било претставник да дојде тука на половина ден и да им наметнува на граѓаните, свој интерес и своја агенда, потенцира Илиевски.

8 КОМЕНТАРИ

Latest News

Хари Kостов сведочи во „Tаргет-тврдина“

Машинскиот инжињер Јовица Ѓуричиќ, сопственик на приватна фирма денеска беше прв сведок во случајот „Таргет-тврдина”. За периодот од 2008...

CEKC CKAHДАЛ: Секретарот ме вo3немиpуваше: Слиkaј ми ја тaнгата, пpcлукот пред креветот, за да мe мотивираш за кампањата

Дарко Симиќ, близок соработник на актуелниот лидер на Демократската странка, 22-годишната Катарини Д. наводно и испраќал свои голи фотографии, барал од неа да се...

Мерките не дадоа ефект, 40.000 луѓе се оставени без работа

Пензионерите неколку пати се на удар од страна на владата и ова сега што владата го прави е компензација за нешто што им одзема....

Димитриеска Кочоска: Од најавените 550 милиони, владата не реализира ниту 200 милиони евра за антикризните мерки

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на трите...

Дехари: Ја информирав министерката Цароска дека е можен бојкот на наставата во Кичево

Градоначалникот на општина Кичево, Фатмир Дехари на денешната средба со новинарите истакна дека ја информирал министерката за образование и наука Мила Царовска за можниот...

More Articles Like This