Понеделник е неработен ден, опуштете се за Нова година

  • December 26, 2016

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека 1 јануари 2017 година (недела), Нова година, односно 2 јануари 2017 година (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

4-neobicni-idei-za-docek-na-nova-godina

Од Министерството на сите граѓани на Република Македонија им ја честитаат Новата година.

Претходно «
Следно »