ПОНЕДЕЛНИК, ЛЕТО ЦРПНАТО 2018-ТА: Македонски премиер за прв пат во историјата баци пенкало на НАТО

Поврзано

(Видео) Зоран Заев избркан од пазар во Тетово

Зоран Заев денеска беше буквално беше избракан об пазар о Тетово. Тетовчани му порачаа дека нема да добие ниту...

Јакимовски за „Атлантик“: Ако не умpaм од болeст, ќе умpaм од смеење

Господинот Палевски објавил службени белешки од УБК во кои јас сум спомнат како дел од групата со кодно име...

Стоилковски до Димитров: „Ники, ти ја разочара Македонија“

Ники вели нема правда доволно и апсолутно бил разочаран. Види Ники, баш ми е гајле за твојата лажна разочараност....

На судијата Владимир Панчевски повторно му пукна филмот од актуелните случувања во државата. Тој еден од првите жртви на режимот кој го воспостави Заев и СДСМ. Панчевски сатирично и со огромна доза на голема иронија ги коментираше актуелните случувања во држата. Тој вели дека Македонија за кратко време стана прва и единствена земја во светот во која државен празник се слави во странство.

– Понеделник 06 Август лето црпнато 2018-та МАКЕДОНИЈА ПРВА и ЕДИНСТВЕНА
-Македонија е прва држава во која државен празник славиме во странство
-Македонски премиер за првпат во историјата баци пенкало на НАТО
-Македонија прва во свет “тендер” (нежна) држава кон парите на граѓаните
-Македонија држава со најлуксузни возила во слободно располагање на граѓаните
-Македонија прва држава која го докажа тероризмот и говорот на омраза кај патриотите
-Македонија прва држава во која малцинството владее и се му е дозволено
Има и многу други работи во кои сме први, за жал само во спортот не не бива! , вели Панчевски во својот статус на Фејсбук.

 

Актуелно

(Фото+Видео) Целото писмо од Боки 13 испратено од зaтвop – Дpжeн сум по секоја цена во пpитвop, додека вистинските кpиминaлци шepифyвaат и кoмaндувaат

Обид за убиство, шпионажа, противзаконско присвоени предмети при претрес се дел од кривичните дела во пријавите кои ги поднесе...

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во дебатната емисија на телевизија 24. Мицкоски...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Повеќе вести