January 28, 2021, 2:49 am

Понесете чадор: И денес облачно со обилни врнежи

Поврзано

Пpoмeнливo oблaчнo и cтyдeнo вpeмe, нa мecтa cлaб cнeг

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен, а вдолж Повардарието силен ветер претежно од...

Пpeкy дeн coнчeво, навечер снег: Meтeoролозитe нajaвyвaaт пojaвa нa cнeжни нaнocи

Во текот на денот сончево и релативно топло со умерена облачност и со умерен до засилен југозападен ветер. Кон крајот...

Според синоптичарите утре не очекува пролетен ден

Утре наутро ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните и источните делови. Во текот на денот ќе...
- Advertisement -

 Времето во земјава ќе биде облачно со пообилни врнежи од дожд, особено во северните и северозападните делови каде се очекува да наврнат над 30 л/м2. Врнежите повремено ќе бидат поројни и проследени со засилен ветер.

Утринската температура ќе се движи од нула до 7, а дневната од 5 до 13 степени.

Во Скопје, облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 3, а дневната ќе достигне до 6 степени.

И во понеделник времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, пообилни во северните и северозападните делови на места поројни, проследени со засилен ветер. Поради продор на постудена воздушна маса од север од вторник се очекува ново заладување со врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места врнежи од дожд и снег.

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This