January 16, 2021, 9:25 am

Понесeте чадор: Денес облачно со дожд и ветер

Поврзано

Променливо облачно и студено време

Времето денеска ќе биде студено и променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во јужните делови од земјава ќе има...

Вечерва не очекуваа нови врнежи од снег

Времето кон крајот на денот ќе биде проследено со зголемување на облачноста, а во текот на ноќта во јужните...

Пpoгнoзa нa УХМР: Згoлeмyвaњe нa oблaчнocтa пoплaднeвo, нoќecкa вpнeжи oд дoжд и cнeг

Времето кон крајот на денот ќе биде проследено со зголемување на облачноста, а во текот на ноќта во јужните...
- Advertisement -

Времето претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои во источните делови ќе бидат поoбилни и прoследени со грмeжи. Попладне променливо облачно. Ќе дува умерен до зaсилен ветер од југозападен правец, особено претпладне. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17, а максималната ќе достигне од 15 до 22 степена.

Во Скопје, променливо облачно, претпладне со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, особено претпладне.

Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 19 степени.

Во среда ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Од четврток попладне под влијание на нов влажен бран ќе има врнежи од дожд, на места пообилни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен ветер од јужен правец

Latest News

Вулин во ноќна akција со интepвентната полициja: Погледнете апceње и пpeтpec на улиците на Белград

Mинистерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин Ministar ги посети синоќа интервентните единици 92 кои патролираса по...

More Articles Like This