ПОПОВИТЕ ШВЕРЦУВААТ ДРОГА: Уапсен српски поп облечен во женска облека во автомобил полн со дрога

Поврзано

СРПСКО СЕМЕЈСТВО ЌЕ ГО ПAMЕТИ ГОДИШНИОТ ОДМОР: Наместо во евтин апартман поради kopoна ги сместиле во хотел со 5 ѕвезди во Грција

Српско семејство засекогаш ќе го памети годишниот одмор во Грција. Тие како и многумина други уплатиле во Евиа уште...

Инцидeнти во Грција поради новиот закон за собири, штрaјкови и дeмонстрации

Со 187 гласа „за“, од Нова демократија и Движење на промена и Грчко решение и 101 глас „против“, грчкиот...

Света Софија ќе станува џамија!

Турскиот Врховен суд најверојатно утре ќе донесе одлука дека пренамената на црквата Сфета Софија во Истанбул во музеј во...

Синоќа во филмска акција биле уапсени српскиот свештеник Милан Јордовиќ (41) и поранешен учител по веронаука Зоран Маринковиќ (43) во автомобил во кој имало 27 килограми марихуана.

Српскиот поп и учителот по веронаука биле уапсени синоќа во Мрчаевци кај Чачак.

Дрогата била спакувана во 52 пакети и сокриена во автомобилот марка „Пасат“, а на двајцата мажи им е одреден притвор од 48 часа, по што ќе бидат предадени на обвинителсрвото на Чачак поради неовластено пуштање во промет на опојни дроги.

Според неофицијални сознанија на српски „Блиц„ , Зоран Маринковиќ, кој пред неколку години работел како учител по веронаука, бил облечен во женска облека, кога го уапсиле, па затоа полицаецот кој ги претресувал, чекал да дојде некоја од неговите колешки за да го претресе Зоран, мислејќи сека се работи за жена.

Актуелно

(Фото+Видео) Целото писмо од Боки 13 испратено од зaтвop – Дpжeн сум по секоја цена во пpитвop, додека вистинските кpиминaлци шepифyвaат и кoмaндувaат

Обид за убиство, шпионажа, противзаконско присвоени предмети при претрес се дел од кривичните дела во пријавите кои ги поднесе...

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во дебатната емисија на телевизија 24. Мицкоски...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Повеќе вести