ПОПОВСКИ СИ ГО „ГАЗИ“ ПЕНДАРОВСКИ: Ако Заев беше толку голем демократ, ќе излезеше и ќе ги презентираше своите политички разговори!

Поврзано

(Видео) Николоски: „Дaли Заев peши дa ja иcкopиcти пpoмeнaтa нa имeтo зa дa бидe ocлoбoдeн oд kpивичнo гoнeњe?“

Дали Зоран Заев реши да ја искористи промената на името за да биде ослободен од кривично гонење?, прашува портпаролот...

Колумна на Мирка Велиновска: Колективен кретенизам на Западот

Секоја година на 9-ти мај нормалните луѓе со здрав разум и историско помнење го чествуваат денот на објавената победа...

Кабинетот на Пендаровски со реакција за изјавата на Мицкоски

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто...
- Advertisement -

СДСМ во недостаток на решавање на реални проблеми креира магла, како ние да не ги знаеме тие луѓе, значи Зоран Заев, Шекеринска, Стево Пендаровски, луѓе кои се проверени во политиката, тука се, рписутни се. И бидејќи немаат реална понуда за граѓаните што треба да предложат, тогаш одат на тоа дека имале милион луѓе кои ги прислушувале, одат на тоа дека ќе ја качат платата на 30 илјади денари, ноторни непроверени невистини, изјави во дебатата на Алст-М Никола Попоски, носителот на листата на коалицијата „За подобра Македонија“ во првата ИЕ.

zaev-csi

-Зошти тие демократи не ги емитуваат говорите на Зоран Заев, на Стево Пендаровски, на Радмила Шекеринска, па ние реално тогаш да одлучиме да видиме за какви луѓе се работи. Зошто овие големи демократи и ослободители доколку анвистина има таков материјал, зошто не го презентирале. Сега Стево пендаровски вика јас имам материјали и транскрипти од разговори со мојата сопруга и дете, емитува политички разговори од наводно политички опоненти, зошто ние да не видиме што разговарал Стево пендаровски со бранко Црвенковски, што разговарал Зоран Заев ако навистина биле прислушкувани од Петата управа, вели Попоски.

На прашањето од водителот дали верува во тврдењата на СЈО дека Петата управа прислушувала, Попоски вели:

-Јас верувам во тоа што го кажуваат тие кои ги снимале тие разговори и кои ги имаат дадено на Зоран Заев за да ги емитува. Исто така, верувам во тезата ако Зоран Заев беше толку голем демократ, ќе излезеше и ќе ги презентираше своите политички разговори, ќе ги ставеше сите достапни, па да видиме што разговарал, кој разговарал и да можеме да пресудиме реално.

Latest News

Eднo лицe пoчинa вo тeшkaтa coобpaќajнa нecpeќa нa автопатот Штип-Скопје

Тешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип - Скопје, пред селото Коњари. Станува збор за превртено возило на...

More Articles Like This