January 16, 2021, 8:58 am

„Попameтен си кога ќyтиш“ му пopaчaa peгионалните мeдиyми нa 3aeв

Поврзано

Даштевски: Во ДИК ќе се работи само стручно и професионално

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) денеска дадоа свечени изјави пред претседателот на Собранието Талат Џафери, што се поклопи...

Новинapкaтa Тpajковска: Се уште не можам да ја свapaм во глaвaтa фyнкциjaта на Љупчо Николовски

Новинарката на емисијата Топ Тема на ваша страна Оливера Трајковска жестоко реагира на именуваните функции на високите претставници на...

(Фото) Ове се деталите од пpecтpeлkaтa пред Градската бoлницa

Денеска во 13.04 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред деловен објект во с.Љубош бил нарушен јавниот ред...
- Advertisement -

Интервјуто на македонскиот премиер Зоран Заев за БГНЕС стигна и до регионалните медиуми. За неговите изјави дека Бугарија е вистинскиот пријател на „Македонија“, а Југославија ги раздвоила, пишуваат и српските и босанските и хрватските медиуми.

„Заев им се подлизнува на Бугарија“, „Заев попаметен си кога молчиш“, се само дел од насловите кои осамнаа во регионот.

 

Latest News

(Видео) Пoлицajци нaпaднaти вo Cpбиja: Им ja пpeкинaлe пpocлaвaтa нa Cтapa нoвa гoдинa, пa дoбилe ќoтeк

Двајца мажи Р.Н. и Р. Д. од српското Ново Село во близина на Крушевац биле приведени по нападот врз...

More Articles Like This