October 24, 2021, 3:40 am

Поради дeфeкт утре без вода ќе останат неколку улици кај Кванташки пазар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 20.02.2021 година (сабота) поради уличен дефект од Ф – 200 мм на ул. Перо Наков б.б – во близина на Кванташки Пазар, во периодот од 12.00 часот па се до отстранување на дефектот без вода ќе останат корисниците од улиците „Боривое Милошевски“, „Димче Милошевски“, „Вера Радосављевиќ“ и „Зендел Џемаил“, како и дел од корисниците од ул. „Перо Наков“ во општина Гази Баба.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This