January 22, 2021, 4:37 am

Поранешен албански министер за евроинтеграции почина од Ковид-19

Поврзано

Словенец зaгина во ekcплозија на топовска граната од Втората светска вojна

Топовска граната останата од Првата светска војна убила 64-годишен маж во селото Воглар кај Нова Горица во западна Словенија,...

Новиот вид на коpонавирус пристигна и во Косово?

Триесет примероци на коронавирусот од Косово пристигнаа денес во Берлин, а резултатите од лабораторискиот тест се очекуваат за две...

(Видео) Хаос во БиХ, мигpaнтите се судрија со полицијата

Силни полициски сили морале да интервенираат вечерва за да ги смират инцидентите што избувнаа во еден од центрите за...
- Advertisement -

Поранешниот албански министер за евроинтеграции и владина координација Марко Бело (59) почина од ефектите на вирусот корона, објавија денеска албанските медиуми.

Тој почина во четвртокот, во болница во Турција, каде што му беше укажана помош, пренесува порталот Егзит.

Бело беше член на албанското собрание од 2001 до 2013 година, а од 1997 до 2000 година служеше како амбасадор во Романија и министер за одбрана.

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This