ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК НА СДСМ ЗАПPEПACTEH: Такво нeзнaeње има во Владата на Заев тоа е чудо, работат само за сопствено богатење

  • December 4, 2019

Новинарот и поранешен пратеник на СДСМ, Сафет Бишевац во гостувањето во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија запрепастен од незнаеењето во Владата на Зоран Заев. Тој напоменува дека оваа Влада е со најголем број министри иако СДСМ од опозиција најавуваше намалувуање на бројот министри. Бишевац обвинува дека сите овие министри сега рекетираат, корумпираат и со исклучок на два-тројца работат за свое лично богатење.

-Но факт е дека во Владата на Заев освен два тројца министри иако е една од најголемите Влади во историјата на Македонија по бројот на министри има такво незнаење што запрепастува. Факт е дека дел од нив влегоа во шемите само сега разгазени кондури на рекетирање, на корумпирање, на лично богатење и тоа е исто така факт, што целата таа работа, тие зрнца посеано добро практично не се гледаат од шумата на непотизмот. Видете што се случува во СЈО, непотизам, криминал секаде

Претходно «
Следно »