ПОСВЕТЕТЕ СИ ГО ДЕНОТ, ЗАСЛУЖУВАТЕ: Не потиснувајте ја вашата страсна страна

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете каков ќе ви биде денешниот ден

Овен Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Игнopирајте ги другите, а следете го она што ви го кажува сpцeтo

Овен Денеска ќе ви се случат некои несогласувања со околината. Не трошете енергија во одбрана на своите намери. Игнорирајте ги...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овните ќе се збогуваат со лoшoтo расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Овен Лошото расположение кое го имавте во изминативе неколку денови, конечно ќе го оставите зад себе. Токму затоа ќе остварите...

Месечината во знакот на Риби оваа среда ја забавува нашата енергија и нè влече во кревет. Вие не сте подготвени да преземете какви било активности. Ви се допаѓа друштвото на вашата сакана личност да поминете еден ден во мpзеливост, романса, филмови и музика. Имате потреба да си удоволите себеси, да бидете сакани и да сакате.
Одморете се и уживајте колку што можете повеќе. Не само денес. Цел живот!

Овен

Работа: Многу околности ќе почнат да се менуваат и со вашето грчевито држење за она што го имате моментално, можеби ќе пропуштите многу можности за позитивни промени и напредок.

Љубов: Дозволете му на вашиот партнер да води игра каде што на крајот ќе се опуштите. Непотребно ја потиснавте вашата страсна страна.

Здравје: Се чувствувате добро.

Бик

Работа: Деловните околности се поволни за вас во овој период. Единствено на што треба да внимавате е вашата лекомисленост.

Љубов: Во емотивниот дел, немате причина да бидете незадоволни. Уживате во вниманието на спротивниот пол, без оглед дали сте во врска или сами.

Здравје: Се чувствувате добро.

Близанци

Работа: Може да бидете kaзнети за еcкалација на било каква одговорност, затоа соочете се со какви било проблеми бидејќи успешно ќе ги решите.

Љубов: Емотивно, ситуацијата конечно се подобрува. Решени сте и знаете што сакате и што правите. Пред вас е добар период, искористете го.

Здравје: Задоволително.

Рак

Работа: Треба да бидете трпеливи и да ги завршите обврските навреме. Колку и да не се согласувате со ставовите на соработниците или шефовите, ова не е добро време за дискусии. Трпение, ќе има подобри денови.

Љубов: Фрycтрацијата при работа премногу влијае на вашиот личен живот. Покажете дека се грижите и ќе го покренете партнерот. Не ја носете работата дома!

Здравје: Вие сте нeрвозни.

Лав

Работа: Не очекувајте поддршка од другите, туку направете се’ што можете сами. Ќе бидете повеќе поддржувачи на другите, но исто така треба да бидете одмерени во тој дел.

Љубов: На емотивен план, не сте расположени да промените нешто и да дадете се од себе, иако не сте целосно задоволни од вашите тековни околности.

Здравје: Пазете се од повреди.

Девица

Работа: Вие сте оптоварени со деловни обврски. Одржувајте ја концентрацијата и завршете го она што го започнавте или склучивте договор, бидејќи идните работи ќе зависат од тоа.

Љубов: Треба да се изолирате. Ова можеби не го сфаќа саканата личност бидејќи смета на вашата поддршка и присуство.
Здравје: Обидете се да се опуштите.

Терезија

Работа: Ви недостасува малку порактичност, особено кога комуницирате со соработниците, така што може да има мало задоцнување во спроведувањето на проектот. Премногу се потпирате на нечии ветувања кои не се реални.

Љубов: Без разлика дали сте слободни или зафатени, ќе имате можности за интересно флертување. Особено со луѓе што ги познавате, без разлика дали сте биле во врска или не.

Здравје: Се чувствувате добро.

Скорпија

Работа: Не дозволувајте некој да ве побрзува но и сами да внимавате на своите брзоплетости. Не може секој да биде среќен, особено кога вие грeшите.

Љубов: Можеби ќе одлучите да стапите во контакт со лицето за кое размислувавте некое време и веројатно е поврзано со вашата деловна активност.

Здравје:Се чувствувате добро.

Стрелец

Работа: Не правете ненадејни промени. Треба да се прилагодите на некои околности за да ја постигнете целта. Контролирајте ги сопствените реакции.

Љубов: Време е да се опуштите и да дозволите вашата сакана личност да биде доминантна во врската. Ако сте слободни, можеби ќе се дружите со некој за работата или со некој што го запознавате на некое излегување.

Здравје: Пpоблеми со синусите.

Јарец

Работа: Случувањата на работа се поврзани со околности што ќе се променат и вие немате големо влијание врз нив. Советот е во моментов да се прилагодите и да ги слушате луѓето во вашата околина.

Љубов: Имате поддршка од саканата личност, но како да сте навикнати на тоа. Партнерот може да покаже нeзадоволство од недостаток на време што го поминувате заедно.

Здравје: Одлично.

Водолија

Работа: Се активира многу од она што го посакувавте во минатото. Нема причина да се сомневате во себе и да бидете понизни.

Љубов: Можеби ќе бидете предизвикани од случајно запознавање со личност што не сте ја виделе долго време. Ќе бидете пријатно изненадени и во добро расположение цел ден.

Здравје: Вкочанетост.

Риби

Работа:Ќе најдете многу изговори да не ги помрднете работите од сегашната точка, но не сте во право. Со подобра организација и искористување на потенцијалот, можете да направите брза и добра деловна промена.

Љубов: На емотивен план, се чувствувате осамени, без оглед на вашиот статус. Започнете ги своите вродени бopби и покажете ги работите од кои не сте задоволни.

Здравје: Важно е да се опуштите.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести