ПОСВЕТЕТЕ СИ ГО ДЕНОТ, ЗАСЛУЖУВАТЕ: Не потиснувајте ја вашата страсна страна

  • November 6, 2019

Месечината во знакот на Риби оваа среда ја забавува нашата енергија и нè влече во кревет. Вие не сте подготвени да преземете какви било активности. Ви се допаѓа друштвото на вашата сакана личност да поминете еден ден во мpзеливост, романса, филмови и музика. Имате потреба да си удоволите себеси, да бидете сакани и да сакате.
Одморете се и уживајте колку што можете повеќе. Не само денес. Цел живот!

Овен

Работа: Многу околности ќе почнат да се менуваат и со вашето грчевито држење за она што го имате моментално, можеби ќе пропуштите многу можности за позитивни промени и напредок.

Љубов: Дозволете му на вашиот партнер да води игра каде што на крајот ќе се опуштите. Непотребно ја потиснавте вашата страсна страна.

Здравје: Се чувствувате добро.

Бик

Работа: Деловните околности се поволни за вас во овој период. Единствено на што треба да внимавате е вашата лекомисленост.

Љубов: Во емотивниот дел, немате причина да бидете незадоволни. Уживате во вниманието на спротивниот пол, без оглед дали сте во врска или сами.

Здравје: Се чувствувате добро.

Близанци

Работа: Може да бидете kaзнети за еcкалација на било каква одговорност, затоа соочете се со какви било проблеми бидејќи успешно ќе ги решите.

Љубов: Емотивно, ситуацијата конечно се подобрува. Решени сте и знаете што сакате и што правите. Пред вас е добар период, искористете го.

Здравје: Задоволително.

Рак

Работа: Треба да бидете трпеливи и да ги завршите обврските навреме. Колку и да не се согласувате со ставовите на соработниците или шефовите, ова не е добро време за дискусии. Трпение, ќе има подобри денови.

Љубов: Фрycтрацијата при работа премногу влијае на вашиот личен живот. Покажете дека се грижите и ќе го покренете партнерот. Не ја носете работата дома!

Здравје: Вие сте нeрвозни.

Лав

Работа: Не очекувајте поддршка од другите, туку направете се’ што можете сами. Ќе бидете повеќе поддржувачи на другите, но исто така треба да бидете одмерени во тој дел.

Љубов: На емотивен план, не сте расположени да промените нешто и да дадете се од себе, иако не сте целосно задоволни од вашите тековни околности.

Здравје: Пазете се од повреди.

Девица

Работа: Вие сте оптоварени со деловни обврски. Одржувајте ја концентрацијата и завршете го она што го започнавте или склучивте договор, бидејќи идните работи ќе зависат од тоа.

Љубов: Треба да се изолирате. Ова можеби не го сфаќа саканата личност бидејќи смета на вашата поддршка и присуство.
Здравје: Обидете се да се опуштите.

Терезија

Работа: Ви недостасува малку порактичност, особено кога комуницирате со соработниците, така што може да има мало задоцнување во спроведувањето на проектот. Премногу се потпирате на нечии ветувања кои не се реални.

Љубов: Без разлика дали сте слободни или зафатени, ќе имате можности за интересно флертување. Особено со луѓе што ги познавате, без разлика дали сте биле во врска или не.

Здравје: Се чувствувате добро.

Скорпија

Работа: Не дозволувајте некој да ве побрзува но и сами да внимавате на своите брзоплетости. Не може секој да биде среќен, особено кога вие грeшите.

Љубов: Можеби ќе одлучите да стапите во контакт со лицето за кое размислувавте некое време и веројатно е поврзано со вашата деловна активност.

Здравје:Се чувствувате добро.

Стрелец

Работа: Не правете ненадејни промени. Треба да се прилагодите на некои околности за да ја постигнете целта. Контролирајте ги сопствените реакции.

Љубов: Време е да се опуштите и да дозволите вашата сакана личност да биде доминантна во врската. Ако сте слободни, можеби ќе се дружите со некој за работата или со некој што го запознавате на некое излегување.

Здравје: Пpоблеми со синусите.

Јарец

Работа: Случувањата на работа се поврзани со околности што ќе се променат и вие немате големо влијание врз нив. Советот е во моментов да се прилагодите и да ги слушате луѓето во вашата околина.

Љубов: Имате поддршка од саканата личност, но како да сте навикнати на тоа. Партнерот може да покаже нeзадоволство од недостаток на време што го поминувате заедно.

Здравје: Одлично.

Водолија

Работа: Се активира многу од она што го посакувавте во минатото. Нема причина да се сомневате во себе и да бидете понизни.

Љубов: Можеби ќе бидете предизвикани од случајно запознавање со личност што не сте ја виделе долго време. Ќе бидете пријатно изненадени и во добро расположение цел ден.

Здравје: Вкочанетост.

Риби

Работа:Ќе најдете многу изговори да не ги помрднете работите од сегашната точка, но не сте во право. Со подобра организација и искористување на потенцијалот, можете да направите брза и добра деловна промена.

Љубов: На емотивен план, се чувствувате осамени, без оглед на вашиот статус. Започнете ги своите вродени бopби и покажете ги работите од кои не сте задоволни.

Здравје: Важно е да се опуштите.

Претходно «
Следно »