Последна информација од АМСМ: На овие патишта има забрана за камиони

  • January 10, 2017
  • Коментари

Од 14:35 часот забранет е сообраќајот кон граничниот премин Делчево за товарни моторни возила, поради излизгување на камион и блокирање на патот од бугарската страна, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

cistenjesnegzimskasluzbaskopje4

Сообраќајот за патнички моторни возила се одвива нормално.

Претходно «
Следно »