ПОСЛЕДНА ТВ ДЕБАТА ПРЕД ИЗБОРНИОТ МОЛК: Река и Силјановска: Поддржувачите на Пендаровски водат хибридна војна со сталинистички методи против

  • April 19, 2019

Претседателскиот кандидат Блерим Река на ТВ дебатата на ТВ 21 рече дека поднел претставка до ДИК за говорот на омраза и валканата кампања чијашто жртва е тој особено во последната недела од изборната кампања.

И Река и професорката Силјановска ги обвинија поддржувачите и штабот на Пендаровски за негативна кампања и сталинистички методи.

Силјановска го посочи билборот кај Универзална сала, а Река зборуваше за настапот на Груби, кога му испрати последен поздрав

Силјановска обвини дека на атак било изложено и нејзиното семејство.

Претходно «
Следно »