ПОСЛЕДНИОТ ЗЛОЧИН НА КРВАВАТА ХИЛАРИ: Дугин очекува Турција да го напушти НАТО и да се дистанцира од Западот!

Поврзано

ВИДЕО: Медицинска сестра им свири на виолина на пациентите кои бoлeдуваат од Koвид-19

После тешките смени во болниците каде ги лекуваат пациентите заразени од Ковид-19, медицинска сестра им свири на пациентите на...

C3O: Известени сме за одлуката на САД

Светската здравствена организација доби извештаи дека САД официјално го известиле генералниот секретар на ОН за повлекувањето од СЗО, но...

САД официјално се повлекуваат од C3O

Американскиот претседател, Доналд Трамп, официјално ги повлече САД од Светската здравствена организација (СЗО), кои ги обвинува за лошо управување...

Единствен адекватен одговор на Ердоган по атентатот врз Рускиот амбасадор ќе биде излегување на Турција од НАТО и дистанцирање од Западот – смета Александар Дугин, политички аналитичар и професор

aleksandar-dugin-1-768x432

Убиен е рускиот амбасадор во Турција. Со такви провокации почнуваат светските војни. И јасно е зошто рускиот амбасадор е убиен баш сега. Русија и Турција се зближија со брз чекор. А, глобалистичката администрација е на издишување во САД. Поради тоа – сега или никогаш: друг момент за почеток на Трета Светска војна, или барем нова руско-турска војна нема да има.

Ова е агонија на глобалистичките елити во Вашингтон која умира. Токму оние по чии инструкции е соборен рускиот авион. Токму тие, кои организираа пуч во Турција на 16-ти Јули.

Ако сега започнеме војна, нарачателите ќе се радуваат. Јасно е дека Турција ќе се извини – тоа е логично. Политички, од сето ова првенствено ќе страда Ердоган. Но постои само еден начин да се спаси ситуацијата во Турција – да се објави итен излез на земјата од НАТО.

Се бројат часовите, па дури и минутите. Жалиме поради смртта на нашиот херојски дипломат Андреј Карлов. Тој херојски загина на првата линија на фронтот. Се надева дека ова е последен злочин на крвавата Хилари и оние кои стојат позади неа.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести