После 25 години ја симна црнината:Емоциите ме понесоа!

Поврзано

Со чартер лет од Лондон денеска се враќаат македонски државјани од Велика Британија

Со авионски превоз Лондон-Скопје организиран од Владата, денеска попладне во земјaва треба да се врати нова група наши државјани...

ЗА КАКВА СОЛИДАРНОСТ ЗБОРУВАМЕ?: Платите од неколку илјади евра остануваат нечепнати, ќе кратат од тие што земаат 400 евра

Околу 100.000 семејства ќе бидат погoдени од мерката за кратење на плати во администрација со што средната класа ќе...

АРМАНИ: “Дизајнерите ја cилувaaт модерната жена”

Светски познатиот италијански моден дизајнер Џорџо Армани смета дека модната индустрија ја „силyвa“ модерната жена со cekсуално ориентираниот маркетинг,...

Лора, постарата ќерка на популарната Сузана Турунџиева, пред некој ден направи во Скопје мала, интимна, но незаборавна свадба. Таа на вечна љубов се заколна и пред Бога со својот сопруг Филип. Сепак, на скоро сите во очи им падна присуството на мајката на Сузе, тетка Блага, односно бабата на Лора. Тоа за сите беше пријатно изненадување, а за самата Сузана, разбирливо и премногу емотивно.

– Многу нешта ми беа испомешани тој ден и со солзи радосници, но и со по некоја тага. Нормално дека не сакав да тагувам, денот беше за веселба! Не знам ни самата да си објаснам, но сето тоа ќе го памтам за цел живот. Мајка ми со тоа што дојде на свадбата на својата внука, ја симна црнината после 25 години.Толку години има од смртта на татко ми и 17 години од смртта на брат ми, нејзиниот син. И што да кажам уште….емоциите ме понесоа, си го кажаа своето, беше многу искрена нашата драга пејачка, водителка и писателка Турунџиева

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести