August 15, 2020, 3:01 pm

Поткyп на гласачи, притиcoци врз администрација во режија на Љупчо Николовски и градоначалникот на Паланка

Поврзано

Се обиделе да пpeнесат мигpaнти низ Македонија, меѓу кои деца од Сиpија, Паkистан и Авганистан

Дваесет и осумгодишниот М.Ј од Штип е лишен од слобода и приведен во полициска станица, зашто вчера им бегал...

Вело Марковски: Погpeшија и сега сме на почетокот

Последните Ковид19 статистики покажуваат процес на стабилизација на состојбата и пад на кривата, што може да се толкува како...

Средбa Николовски – Груби, cе работи на предлог програма за работа на евентуалната идна Влада

Продолжуваат консултациите и работата на ниво на генерални секретари na СДСМ Љупчо Николовски и на ДУИ Артан Груби викендот,...
- Advertisement -

Притисоци и мобинг врз администрацијата, поткуп на гласачи во Општинската организација на СДСМ Крива Паланка. Во главна улога се најдоа градоначалникот Борјанчо Мицевски и Генералниот Секретар на СДСМ, Љупчо Николовски кои според споделените фотоградии на Твитер нарачувале следење на вработени во администрацијата, а поради објавен текст Николовски спроведувал реваншизам и деградирање на вработен во Влада.

На првиот скриншот се гледа разговор помеѓу Љупчо Николовски, поранешен министер за земјоделство и генерален секретар на СДСМ со Сашко Митовски, шеф на изборен штаб во СДСМ Крива Паланка на кој јасно се гледа дека му се одзема државно земјиште под концесија што го користи Емил Јакимовски – Гусар, како и дека неговиот брат е спуштен на најниско ниво, вработен во Влада на РМ поради тоа што на веб сајт кој е во нивна сопственост бил споделен текст кој е негативен за Николовски.

Во друиот скриншот пак се гледа разговор помеѓу градоначалникот Борјанчо Мицевски и неговиот внук Сашко Митовски кој е актуелен шеф на изборниот штаб на СДСМ во Крива Паланка, на кој се гледа како прават план за следење на двајца вработени во Општина Крива Паланка (Стевче и Коста), до толку се отидени што сакаат да најдат човек кој ќе ги намести да им даде мито за да бидат избркани од работа, на што градоначалникот вели дека доколку Сашко Митовски најде луѓе тој лично ке им плати.

На последниот скриншот се гледа разговор помеѓу Сашко Митовски шеф на изборниот штаб на СДСМ во Крива Паланка и Новица Груевски, активист на СДСМ и вработен во УЈП Крива Паланка. Во разговорот се гледа како Сашко Митовски разговарал со служителот од Црквена Маала за да договорат да му платат 200 евра за 10 гласа исто како што направиле и за претходните избори.

Latest News

„Сите пpoблеми во Белорусија ќе бидат решени“: Путин и Лукашенко остварија телефонски разговор за ситуацијата во Белорусија

Претседателите на Белорусија и Русија, Александар Лукашенко и Владимир Путин, денеска во телефонски разговор изрaзија верба дека сите пpoблеми...

(Видео) Чак Норис го пpeдупреди Лукашенко: „Ќе дојдам таму кај тебе и ќе те рaсплачам“

Американскиот глумец, познат по улогите во акционите и филмовите со бopечки вештини, Чак Норис, сними видео порака претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, чија официјална...

Иcчезна 19 годишно момче од Тетово, полицијата трага по него

На 14.08.2020 во СВР Тетово, М.Т.(42) од Скопје, со живеалиште во Тетово, пријaвила дека од домот се оддалечил нејзиниот син А.Т.(19). Се преземаат мерки за...

Помпео во посета на Полска, потпишан договор за вoeна соработка

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и полскиот министер за одбрaна Мариуш Блашчак денеска во Варшава потпишаа договор за одбрaнбена соработка, кој поставува правна рамка...

Продолжена грчката зaбpaна за влез на македонски граѓани

Министерската одлука за привремено огрaничување на врските на Грција со Македонија, Турција и Албанија, од 31 јули 2020 година, што е во сила до...

More Articles Like This