ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СОПРУГАТА НА ОЛИВЕР:Знам кој го изврши убиството, но тука не е крајот

Поврзано

Се заострувaат мерките во Албанија, станува задолжително носењето на маси во затворен простор

Во Албанија носењето заштитни маски и во затворени простории станува задолжително, изјави министерката за здравство Огерта Манастирлиу при посетата...

Телефонски разговор ја скара опозицијата во Бугарија

Бугарското обвинитeлство објави телефонски разговор помеѓу лидерот на опозициската Комунистичка партија, Александар Паунов и контроверзниот бизнисмен Васил Бошков, за...

Лaжирани тестови за 40 евра на границата меѓу Бугарија и Грција

Во пограничното подрачје меѓу Грција и Бугарија се појавиле лaжни резултати од тестови за новата болeст, кои се продаваат...
- Advertisement -
Оливер и јас се и сешто проживеавме, а тие кои го направија ова мора да знаат дека ова нема да заврши туку така, порачала сопругата на Оливер Ивановиќ.
Милена Ивановиќ веста за смртта на својот сопруг не можеше да ја дочека на нозе, паднала во несвест откако лекарите и ја соопштиле најстрашната вест, но таа собра сили и испрати порака до српскиот Курир.
– Знам кој го изврши убиството. Ми го зедоа повторно. Не можев да го сочувам. Таа ме задуши кога ја слушнав ужасната вест. Како да не ми се слоши по сето  она што го преживеавме со Оливер. Како да бидам добра. Оние што го направиле ова мора да знаат дека тоа нема да заврши туку така. Не знам како ќе му кажам на синот  дека го  нема  неговиот татко “, рече таа низ касарната.

Latest News

САД – Визни рecтpикции за работниците во кинеските технолошки компании

САД ќе воведат визни рестрикции за одредени врабтени во кинеските технолошки компании кои ги кршѓат човековите права, соопшти денеска...

Во штипскиот регион најголема излезност има во Пробиштип

Најголема излезност во штипскиот регион има во општината Пробиштип, каде што излезноста до 17 часот е 50,82 отсто. Претседателот на Општинската изборна комисија во...

Драма во Аеродром, жена направила хаос бидејќи не ѝ дале да гласа со маска со партиски симбол

На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање...

Пробиштип со најголема излезност во штипскиот регион

Најголема излезност во штипскиот регион има во општината Пробиштип, каде што излезноста до 17 часот е 50,82 отсто. Претседателот на Општинската изборна комисија во...

Инцидeнт во Тетово, внатрешната контрола во МВР работи на расчистување

Во Министерството за внатрешни работи е пријавен инцидент што се случил попладнето во Тетово и по него постапува внатрешната контрола на МВР. -Денеска во 15:55...

More Articles Like This