ПОТРЕСНО ВИДЕО ОД АВСТРАЛИЈА: Бебе кенгур со солзи во очите бараше помош за да биде спасено

  • January 8, 2020
  • Коментари

Пожарите кои беснеат овие месеци ширум Австралија за скоро четири месеци усмртија околу 480 милиони животни во оваа земја.

Секојдневно можат да се видат потресни фотографии и видеа од кенгури, коали и други загрозени животни кои ги растажуваат и најхрабрите.

Еден храбар австралиски фармер им ги стопи срцата на милиони луѓе во светот покажувајќи видео на кое се гледа како спасува бебе кенгур од пеколниот оган.

Колку среќа имало ова бебе да налета на овој нејзин храбар спасувач погледнете во продолжение.

Претходно «
Следно »