ПОТРЕСНО СВЕДОШТО ЗА ТРОЈНОТО УБИСТВО ВО ДЕБАР: „Не ми дозволија да се омажам за Италијанците“, па го нарачала тројното убиство!

Поврзано

ФОРБС ЗА ПОСТ КОРОНА ТУРИЗМОТ: Додека во Македонија ги броиме заболените и заразените, Словенија и Хрватска топ туристички дестинации

Американскиот магазин Форбс пренесе попис на 20 европски дестинации за пост-корона патување, меѓу нив се најдоа Загреб, Ријека и...

ИМАЛЕ КОНТАКТ СО ЗАРАЗЕН, НО И НАТАМУ ОДАТ НА РАБОТА: На Основен суд Скопје 2 му се заканува изолација на половина вработени

Двајца службеници од Основен суд Скопје 2 кои работат во одделот за работни спорови се заразени со корона вирусот. Но,...

ОСМАНИ: Уште трае проценката дали треба да укине забраната за јавниот превоз во тетовскиот регион

Комисијата за заразни болести сѐ уште проценува дали треба да укине забраната за јавниот превоз во тетовскиот регион, вели...

„Тие не ми дозволија да се омажам за Италијанците”, кажала Блерта пред полицијата оправдувајќи го но и не признавајќи дека го убила семејството во Дебар. Таа признала дека е организатор на ликвидацијата, но не и убиец, открива венсикот на албански јазик KOHA.

Според првичните сознанија на истрагата 28-годишниот Блерта Поцета го организира убиството на таткото, мајката и 13 -годишната сестра, но тврди дека не пукала лично.

Но во куќата полициската форензика открила само нејзини траги, но не и од други лица, па се уште не е исклучена можноста сепак и таа да учествувала во убиството.

Пиштолот со кој биле убиени бил купен од Ферди Г, момче од Гостивар. Според информациите од италијанската полција таа користела наркотични дроги и во Италија била заведена како нарко зависник.

Повеќе детали во најновиот број на весникот KOHA.

Актуелно

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

Повеќе вести