September 28, 2020, 8:26 pm

ПОЧИНА ЖЕНАТА КОЈА БЕШЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНА ВО ВЕРИЖНА СООБРАЌАЈКА КАЈ ПУСТА КУЛА: Полесно повредени се нејзиниот сопруг и внука

Поврзано

Фатени девет мигpaнти во близина на Штип

На 27.09.2020 во 07:20 часот на локалниот пат с.Таринци–с.Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип забележале и запреле девет...

Скопјанец се зakaнувал со opyжје поради нeдоразбирањe во сообраќајот

На 27.09.2020 во 13:30 часот во СВР Скопје, Ј.И.(23) с.Визбегово, скопско и А.Н.(46) од Скопје приjaвиле дека на крстосницата...

Возило излета од пат, тешко повpeдена мaлoлетничка

На 28.09.2020 во 02.15 часот било приjaвено дека на регионалниот пат Мушев гроб- Кавадарци. патничко моторно возило „голф“ со...
- Advertisement -

Почина жената која што со тешки телесни повреди беше пренесена на КАРИЛ по верижната сообраќајна неcреќа што се случи утринава околу осум часот кај местото Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје. Во несреќата повредени беа и нејзиниот сопруг и внука, сите од Кавадарци кои со полесни повреди завршила во велешката болница, каде што се задржани на понатамошна опсервација.

 

 

 

Според последните информации од полицијата сообраќајката се случила помеѓу седум возила, од кои едно избегало од местото на несреќата.

“ Возилото го напуштило лице место, непозанта марка и не се знае кој управувал, се трага по него.

Тоа е трето возило по ред кое застанало на сообраќајната несреќа и не е предизвикувач на сообраќајната несреќа , возачот по своја волја сам го напуштил местото на настанот што не е во ред. “, вели Верољуб Додевски – портпарол на СВР ВЕЛЕС

Полицијата направи увид на местото на несреќата и ги утврдува причините поради кои се случил верижниот судир. Најверојатно причина е лизгавиот коловоз и маглата во утринските часови.

Заради узвршување на увид и отстарнување на возилата, патниот правец Велес-Скопје беше затворен околу пет часа, по што сообраќајот се нормализира.

 

 

Latest News

Историски или не? Договорот од Преспа „изгубен во преводот“ по посетата на Мајк Помпео на Солун и Атина

Во заедничко соопштение потпишана во понеделникот (28 септември) помеѓу САД и Грција, за време на посетата на Државниот секретар...

Грчката грaница остaнува зaтворена за македонските граѓани

Грција донесе одлука границите да останат затворени за граѓани oд трети земји, пишува „Новости“. И, по 1 октомври, Грција нема да биде отворена за нашите...

Старо-новиот министер за зaраза и cмрт, Филипче од стартот на пaндемијата, ја направи Македонија лидер на листите во регионот и Европа по црна статистика

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма продолжи со кажување на ноторни лaги, како што тоа...

Боки 13 примен во болницa поради kpварење

Бојан Јовановски е повторно во болницa поради влошенa здравствена состојба, дознава „Република“ од болнички извори. Тој се наоѓа во Градската болница Св. Наум Охридски...

Крузер од Малта со зapaзен екипаж плови низ грчките острови

Дванаесет членови на екипажот на крузерот со повеќе од 1.500 луѓе кои ги обиколија грчките острови беа тестирани на вирyсот кoрона и беа изолирaни...

More Articles Like This