Почина поп ѕвездата Џорџ Мајкл

  • December 25, 2016

Поп пејачот Џорџ Мајкл починал во својот дом на 53 годишна возраст, информираше неговиот публицист – пренесува Би-Би-Си

george_michale

Пејачот живееше во Оксфордшир, Англија. Не се пријавени никакви сомнителни причини за неговата смрт, пренесува Би-Би-Си. Роден е во Лондон како Георгиос Киринакос Панајоту.

Првиот хит кој го лансираше во ѕвездите беше „Wham”, по што продолжи со блескавата соло кариера.

Претходно «
Следно »