Починa легендата на хрватскиот ракомет

Поврзано

Се менува фудбалот каков што го знаеме: Променети правилата поврзани со случајно играње со рака

Телото задолжено за креирање на фудбалските правила (IFAB) одлучи денеска да воведе измени во одредбата поврзана со случајно играње...

Македонија пред пласман на Европското првенство во 2022

Македонската футсал репрезентација го освои вториот бод во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2022 година, откако вечерва...

(Фото) Секоја чест мајсторе: Пaндев зaвpши нa пaкeтчињaтa нa “Пaнини”

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев заврши на пакетчињата на "Панини". Ова сигурно претставува голема чест за нашиот капитен кој...
- Advertisement -

За жал, само еден час по веста дека Златко Сарачевиќ (59) е примен во болницата во Копривница откако доживеал срцев удар веднаш по дербито меѓу Подравка и Локомотива, хрватските весници објавија дека тој починал во локалната болница откако не успеал обидот за негова реанимација, пишува Спортмедиа.

Легендата на хрватскиот ракомет жестоко ја прослави победата на Подравка над Локомотива достојна за титулата. Откако ја дал својата изјава по мечот, му се слошило, по што настанала вистинска драма, а брзтаа помош го пренела во болницата во Копривница.

Latest News

Американците тврдат дека пронашле лек за коронавирусот, во употреба за шест месеци

Новиот антивирусен лек „молнупиравир“ може да го смени текот на епидемијата на коронавирусот, бидејќи за време на експерименталното истражување...

More Articles Like This