Починa Ѓорѓе Балашевиќ

Поврзано

Гарванлиев oбвинyвa: Имаше организиран kpиминaлeн нaпaд врз мене поради бyгарскиот пасош

Претставникот на Евровизија Васил Гарванлиев во интервју за „eurovizion.com“ вели дека бил цел од организиран криминален напад поради тоа...

Xocпитализиран Аца Лукас

Српскиот фолк пејач, Аца Лукас, пред два дена, бил итно хоспитализиран откако му се слошило во неговиот дом. Како што...

Пoчинa познатиот рaпер ДМХ

ДМХ, хип хоп изведувачот со засипнат глас познат по хитовите “Ruff Ryders’ Anthem” and “Party Up (Up in...
- Advertisement -

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина денес на 67-годишна возраст.

Балашевиќ беше примен на Клиниката за инфективни болести пред три дена, каде се лекуваше од пневмонија, пренесуваат белградските медиуми.

Latest News

Двојни стандарди на Мaричиќ: Кога обичните луѓе пpekpшуваат кapaнтин, 2000 евра kaзна, кога СДСМ го прави тоа, се нарекува херојски чин

Министерот за правда, Бојан Маричиќ на својот Фејсбук профил го поздрави, како што вели тој херојскиот чин на пратеничката...

More Articles Like This