September 30, 2020, 7:19 pm

ПОЧНА ДА СЕ ПРОДАВА И ВО МАКЕДОНИЈА: Huawei Y6s со поголема интелигенција и обновен дизајн

Поврзано

Пpoблeмот со платформата за учење на е само во Македонија – цел свет се соочува со истиот пpoблeм

Учениците кои оваа учебна година требаше да ја започнат „учејќи од далечина“, се уште не можат да се најават...

Гугл мапс ќе покажува каде има најмногу заболени

Гугл најави ажурирање на апликацијата Гугл Мапс, а иновацијата подражбира дека наскоро ќе можеме да видиме во кои области...

Научниците со нови докази – „протекувањето на 5Г“ мрежата влијае на метеоролошките предвидувања и може да предизвика катастрофи

„Протекувањето на 5г“ мрежата може да доведе до погрешни временски прогнози што би можело пак да доведе до катастрофални...
- Advertisement -

Huawei во Македонија веќе го нуди најновиот модел на популарната серија Y во најприфатливата класа на паметни телефони со двојно јадро и Android – HUAWEI Y6s. Моделот има 6,09 инчен HD дисплеј, засилен со помоќни перформанси и поголема меморија – 3 GB RAM и 32 GB ROM, плус дополнителен слот за мемориска картичка. Исто како и неговите претходници, Y6s нуди сигурни перформанси кои обезбедуваат справување со секојдневните задачи, како и со мобилни игри и фотографија. Новиот свеж дизајн има дебелина на телото од 8мм и две класични бои – Starry Black и Orchid Blue.

Вашиот ден во вашиот смартфон

Ако сте загрижени за тоа колку меморија имате на вашиот телефон, може да бидете сигурни затоа што HUAWEI Y6s нуди 3 GB RAM меморија, 32 GB меморија и слот за мемориска картичка што може да додаде уште 512 GB за повеќе фотографии, видеа, музика и останато што ја отсликува личноста и карактеристиките на твоето време. Споредено со повеќето телефони со ниска моќност кои имаат само 2 GB RAM меморија, HUAWEI Y6s извршува потешки задачи со помало доцнење.

8-јадрен процесор + EMUI 9.1: модерен производ по достапна цена

Huawei Y6s има импресивен софтвер и хардвер за својата класа. Тој нуди нов 8-јадрен процесор, со надградени големи јадра од 2,3 GHz кои се контролирани од интелигентниот систем EMUI 9.1, што дава можност за извршување најразлични активностибез прекини. Телефонот ги отстранува кеш датотеките и несаканата датотека на многу паметен начин и автоматски го дефрагментира уредот. Веднаш штом вашата меморија се спушти под 30%, системот ве потсетува да ги избришете непотребните датотеки за оптимални перформанси.EMUI 9.1 исто така нуди навигација преку гестови за полесна контрола.

Атрактивен дисплеј што му помага на видот

HUAWEI Y6s има 6,09-инчен HD дисплеј со резолуција од 1560х720. Неговата предна камера, сензорот за околина и супер тенок приемник се сместени во мал дел, давајќи поголем сооднос на екранот со телото до речиси 90%. Y6s нуди исклучително пространо визуелно искуство, режим на удобност за окото и е сертифициран за TÜV Rheinland за намалување на оптоварувањето на очите со сина светлина и интелигентно прилагодување на температурата на бојата и осветлување на екранот.

Главна камера од 13 MP и селфи од 8 MP

Главната камера на HUAWEI Y6s е 13MP и испорачува кристално чисти слики со висока резолуција. Леќите f/1.8 зафаќаат до 50% повеќе светлина од стандардната f/2.2 леќа на повеќето телефони во опсегот на прифатлива цена. Да се ​​дозволи повеќе светлина на сензорот значи појасна и подобра слика при слаба осветленост.

Предната селфи камера има резолуција од 8 мегапиксели и го потенцира предметот дури и во неповолни услови за снимање, благодарение на светлината што доаѓа од екранот.

HUAWEI SuperSound: Аудио на максимум

И покрај својата компактна големина, HUAWEI Y6s нуди извонреден аудио звук во сите можни сценарија. Технологијата на Huawei SuperSound им овозможува на звукот на звучникот да достигне 6 децибели, особено што квалитетот на звукот е под влијание на повисоки нивоа на волумен. Дизајнот на аудио системот помага да се зголеми богатиот звук со богат бас и софистициран алт што не го иритира слухот.

HUAWEI Y6s е опремен со надворешна батерија од 3020 mAh (типична вредност), а технологијата за заштеда на енергија AI го продолжува траењето на батеријата повеќе отколку што очекувате. Личните информации се заштитени благодарение на технологијата на препознавање на лицето и идентификација на отпечатоци. Опцијата Face Unlock интелигентно ја зголемува осветленоста при слаби услови за да го препознае вашето лице.

Цени и достапност

Huawei Y6s се нудиво салоните на Македонски Телеком по цена за крајниот потрошувач од9.999 денари, како и во продажните места на Нептун по HaPPy цена од 9.990 денари, односно редовна цена од 11.499 денари.

Latest News

(Фото) Протecт во знак на одбележување на годишнината од пpoпаднатиот рeферендум

Вечерва во Градскиот парк во Скопје се одржа мирен пpотест во знак на одбележување на две годишнината од пpопаднатиот...

Албанија го одложи стартот на училишната година за ноември

Албанија го одложи почетокот на учебната година. Земјата го одложи стартот на училишната година за ноември. Оваа одлука е донесена откако бројот на зapазени од...

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нов Генерален секретар на партијата

Денеска при заседавањето на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот Христијан Мицкоски беше изгласан Ѓорѓија Сајкоски за нов Генерален секретар на партијата. Ѓорѓија...

Арнаудов: Државата моментално од страна на власта е пoниженa на секој можен начин

Ламбе Арнаудов од ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во емисијата „Што не е јасно“ каде што посочи дека власта единствено што направи е yништување на здравствениот...

Многу нeceриознa е изјавата на Царовска која вели дека чекор по чекор ќе се решаваат пpoблемите во образовниот процес

Дафина Стојаноска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24 зборуваше за почетокот на учебната години каде истакна дека многу несериознa...

More Articles Like This