October 24, 2021, 5:19 am

Почна реконструкцијата на Универзална сала

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најавената реконструкција на Универзалната сала со зачувување на истиот габарит и автентичниот изглед почна денеска, дознава 24 Инфо.

Околу објектот се поставуваат тараби и се оградува просторот. За реновирањето на салата се издвоени 120 милиони денари од централниот буџет, а изведбениот проект за реконструкција е изработен од проектантското биро „Мегарон инженеринг“, а ќе му биде даден на Градот како донација.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This