ПОЧНА УНИШТУВАЊЕТО НА ПУЧИСТИТЕ: Турски авион собори турски хеликоптер кој пукаше по народот во Анкара!

  • July 15, 2016

Турската телевизија НТВ пренесува дека турски воен авион соборил воен хеликоптер на небото над Анкара. Според првичните информации има загинати, а хеликоптерот беше во рацете на малата група војници кои се обидоа да направат воен удар

Ловецот Ф-16 го соборил хеликоптерот без претходно да поставува прашања.

Во меѓувреме беше објавена непроверена информација дека противниците на Ердоган го убиле генералот на Генералштабот Хулуши Акар, а најверојатно се работи за одмазда поради соборениот хеликоптер!


Претходно «
Следно »