ПОЧНУВААТ ПРОЛЕТНИТЕ ДОЖДОВИ: Од утре дождови и грмотевици

  • April 16, 2018
  • Коментари

За утре се најавува локална појава на грмежи и дожд.

Периодот на пролетните дождови ќе продолжи се до почетокот на викендот кога се очекува разведрување и сончеви периоди.

Трендот на температури за 5 до 6 степени над просекот ќе продолжи и во претпоследната недела од април кога живата во термометарот ќе се доближи повторно до 30 степени во некои делови од земјата, а во Скопје до 26.

Претходно «
Следно »