(Фото) Ce бapa со потepница: По akциjaта на MBP еден полициckи cлyжбeник во бeгcтвo

Поврзано

И претседателот Стево Пендаровски се фотографирал со Камбер Идризи

И претседателот Стево Пендаровски, помеѓу останатите политичари од владејачката партија, се фотографирал со вчера убиениот Камбер Идризи, кој беше...

МВР со дeтaли зa y6иcтвoтo вo Бутел

Министерството за внатрешни работи соопшти детали за вооружениот напад кој синоќа се случи во скопски Бутел, а во кој...

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Тeтoвo: Maлoлeтнo дeвojчe билo yдpeнo oд aвтoмoбил – oвa ce дeтaлитe

Во текот на вчерашниот ден во Тетово, малолетен пешак бил удрен од автомобил на ул. „Јане Сандански“, при што...
- Advertisement -

Скопјанецот Раиф Мифтари е лицето што се гони за посредување за македонски пасоши со лажен идентитет. Министерството за внатрешни работи на веб страницата објави дека е распишана меѓународна потерница по него.

Тој пред четири дена успеа да им избега на припадниците на МВР, кои ја спроведуваа акцијата, а во која беа уапсени десет лица. За него беше распишана локална потерница, а откога не е пронајден, Обвинителството издаде наредба за распишување меѓународна. Тоа значи дека постојат сомневања дека Мифтари е надвор од Македонија.

– Се бара со наредба број 5 КО.БР.1126/21 од 09.04.2021 година од ОЈО Скопје, за основано сомнение дека сторил кривично дело по член 353 од КЗ на РСМ, стои на веб страницата на МВР.

Latest News

Koлyмнa нa Мирка Велиновска: „Cитe cojyзници нa Хитлep“

Колективниов запад ги стави на увид на целото човештво своите комплекси на инфериорност и љубомора наспроти Русија на овој...

More Articles Like This