По еден месец, Дарко Лазиќ излезе од болница

  • November 29, 2018
  • Коментари

Пејачот Дарко Лазиќ денес ја напушти КБЦ “Земун”, каде што ќе се транспортира до бања на закрепнување. По повеќе од еден месец, Дарко Лазиќ денес во утринските часови од болница Земун беше транспортиран до бањата каде да го продолжат третманот.

Со него цело време се, таткото Милан, мајката Бранка и менаџерот Миљан, како и медицинска сестра. По напуштањето на болницата, пејачот се насмеа и ја крена раката како во знак на поздрав. Кога го прашал новинарот на “Блиц” како се чувствува, тој накратко одговорил:

– Во ред сум, се подобрува.

Од оглед на тоа дека се уште не може да оди самостојно, медицинскиот персонал го изнесе со креветот, а лекарите му поставиле и соодветни услови.


Родителите Дарко Лазиќ не ја криеја среќата за својот син кој излезе од болница. Пред неколку дена, кај Дарко во болница дојде бербер кој го потстрижа и избричи.

Ве потсетуваме дека на 23 октомври, Дарко Лазиќ доживеа сериозна сообраќајна несреќа во Брестац. Неговиот автомобил се тркалаше четири пати и заврши на ливадата веднаш до патот. Пејачот доби повреди од кои лекарите се бореа за неговиот живот, а сега се опоравува успешно, а чека и второ дете.

Извор:Вистина.мк

Претходно «
Следно »