November 27, 2021, 10:35 am

По неколкучасовниот прекин нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Штип – Делчево

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

– Нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат Штип – Делчево што беше во прекин поради сообраќајна незгода близу Кочани, соопшти АМСМ.
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози, а интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.
АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево

Latest News

Јувентус под истрага за проневера од 50 милиони евра?

Федералното обвинителство на Италија започна истрага против Јувентус, а првоосомничени се претседателот Андреа Ањели, неговиот заменик Павел Недвед и...

More Articles Like This