September 21, 2020, 5:39 pm

ПО 2.500 ЕВРА СМЕТКИ ЗА ТЕЛЕФОН: Бујар Османи правел астрономски високи сметки за телефон, Спасовски и Заев наводно не трошеле

Поврзано

Одбиeни амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за обезбедување на компјутери за децата кои немаат

ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа воздржано за измените на законите за основно и средно образование, соопшти пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска. Ваква...

Ќе ѝ плаќаме на Грција 35.000 евра годишно за да го чува македонското небо…

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска...

Дали ова е новиот потkyп на Заев?

Од помпезно најавуваниот четврт сет на антиkpизни мерки најавуван веќе два месеци нема ништо. Дали владата со новиот пакет...
- Advertisement -

Бујар Османи, човекот задолжен за спроведување на Европската агенда и планот 3-6-9 правел астрономски сметки за телефон, неколкукратни поголеми од оние на Заев и Спасовски, во периодот додека е на функција

Османи трошел по 130.000 за мобилен телефон, додека за хотели потрошил околу 110.000 денари.

По него следува неговиот сопартиец од ДУИ, министерот за економија Крешник Бектеши, кој за мобилен телефон потрошил 130.164 денари.

Инаку, тој е рекордер меѓу министрите според средствата потрошени во угостителски објекти, а предничи и во категоријата за авионски билети.

Заев и Спасовски, наводно не направиле сметки за телефон.

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Жителите на улица „Вocтaничка“ утре без вода

Без вода утре од 8 часот ќе останат корисниците од улицата Вocтаничка во Скопје. Како што соопшти Јавнто претпријатие Водовод...

Одбиeни амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за обезбедување на компјутери за децата кои немаат

ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа воздржано за измените на законите за основно и средно образование, соопшти пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска. Ваква одлука донеле поради тоа што...

Тешко повpeдени две лица во сообраќајна нecреќа кај Радовиш

Вчера на патот Струмица – Радовиш се случила сообраќајка во која двајца се тешко повpeдени. Како што стои во соопштението од МВР: На 20.09.2020 во...

Ќе ѝ плаќаме на Грција 35.000 евра годишно за да го чува македонското небо…

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка спогодба за...

Столтенберг oбвинyвa: Пaндeмијатa се користи за да се ослабне НАТО

Пaндeмијата од Ковид-19 се користи во обид да се оcлаби НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг на настан организиран од Центарот за...

More Articles Like This