ПРАВЕТЕ АЈВАР, АМА ПАЗЕТЕ СЕ ОД ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО: Ако правите ајвар на 30.септември пазете да не ви стигне кривична од Јавно Обвинителство

Поврзано

Дамовски за Заев: Секогаш звучи како тукушто да излегол од кафеана, само што сега призна

Режисерот Борис Дамовски реагира за објаснувањето на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев за вулгарната порака до „шарените“...

(Видео) „Ги излaжaа земјоделците, го излaжаа народот за платите, излажаа за СЀ!“

Излажа за промена на Уставот! Ги излажаа земјоделците, го излажаа народот за платите, излажаа за СЀ! #МакедонијаНеЗаборава, напиша Игор Јанушев од...

Казаков до дијаспората: Ве повикувам сите масовно да дојдете во Македонија и да го остварите вашето уставно загарантирано право

Почитувани Македонци кои живеете и работите во дијаспората, за жал овие избори скратено ни е нашето право за гласање...

Јавното обвинителство ќе биде „пуштено на најјако“ сметаат граѓаните, откако Камбовски ја просветли правничката фела дека организирање на бојкот за референдум било кривично дело, исто како што тоа НЕ беше во 2004. година

Судијата Владимир Панчевски на својот ФБ профил ги замоли граѓаните кои на 30.септември се спремаат да прават ајвар, тоа да не го прават организирано и со голем отпор на лажицата, со цел да не паднат „жртви“ на јавното обвинителство за организиран криминал

Тие што на 30.09.2018 ке прават ајвар се молат да не го прават “организирано” и со “отпор” на лажицата, бидејки може да одговараат за кривично дело од чл.387 од Кривичниот законик. Внимавајте обвинителите и судиите од организиран криминал се спремни да апсат, така потсети и рече академик Камбовски! – пишува Панчевски

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести