Правила на кои Ким Јонг Ун ја присилува својата сопруга да ги почитува

Поврзано

СЗО со шоkaнтни прогнози: Еве што не очекува за кратко време во светот

Светската здравствена организација (СЗО) за време на викендот регистрирала околу 400.000 нови случаи на Ковид-19 во светот, што, според...

Убиcтвoтo на иранскиот генерал Сулејмани е нeзaконcкo

Специјалната известувачка на Обединетите нации за убиства без судење (extrajudicial executions), Агнес Каламар изјави дека САД не обезбедиле докази,...

Штeтaтa од излeвaњeтo нафта на Арктикот надминува две милијарди долари

Загадувањето од излевањето нафта во Рускиот Арктик, кога при хаварија во Норилск се излеаја 21 илјади тони дизел, предизвика...

Јавноста е изненадена секој пат кога ќе ја види сопругата на владетелот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун. Така беше и неодамна при посетата на Кина, кога Ким со себе ја поведе и Ри Сол Џу.

Како изгледа животот на мистериозната Ри Сол Џу и кои правила таа мора да ги почитува?

Морала да земе комплетно ново име

За да се сокрие голем дел од нејзиното минато од народот, Ри Сол Џу морала да прифати со бракот комплетно ново име, не само промена на презимето на пример.

Не е познат ниту датумот на нејзиното раѓање.

Присилена била да ги крие бременостите

Таа исчезна од пред очите на јавноста со месеци и имаше максимално ниво на изолација за време на бременостите.

Некои дури стравуваа за нејзиниот живот и помислуваа дека ѝ се случило најлошото.

Не ѝ e дозволено да ги гледа родителите

Ри Сол Џу потекнува од познато семејство. Нејзината мајка е на чело на една гинеколошка болница, а татко ѝ е професор. Таа го запознала Ким поради тоа што нејзиниот чичко бил еден од воените советници на владетелот на Северна Кореја.

Кружат гласини дека Ру Сол Џу ги нема видено своите родители со години, бидејќи цело време мора да му биде посветена на Ким.

Не смее да ги изнесува нејзините деца во јавност

Парот има три деца, но досега тие никогаш не се фотографирани. За нив речиси и нема информации освен дека имаат 2 ќерки и 1 син, кој го добиле неодамна.

Била присилена да се омажи за Ким Џонг Ун

Наводно татко му на Ким, кој бил познат како многу строг диктатор и владетел, одлучил дека Ри Сол Џу е совршена за да му биде сопруга на неговиот син, па таа немала некој преголем избор.

Кружат гласини дека таткото на Ким имал цела листа на жени, но ги криел од јавноста.

Игнорирана е од медиумите

Ри Сол Џу никогаш не е во фокусот на медиумите за да не му ја украде централната позиција на нејзиниот сопруг.

Таа е третирана само како негова сенка, која е дел од толпата што го придружува Ким.

Морала да има деца сè додека не добие син

Ким сакал по секоја цена машки наследник. Парот наводно е во брак од 2009 година, а објавија во 2012, и бидејќи првите две деца биле ќерки лидерот не бил задоволен и се надевал на син. Сега, синот е тука.

 

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести