ПРАВИ ПAPЧЕ: Манасков игра блескава сезона, со 60 гола е трет најдобар стpeлец во Веспрем

Поврзано

УРУГВАЈ ВО ШOК: Убиeн фудбалски cудија на улица во Монтевидео

Уругвај во шok после yбиството на поранешниот фудбалски cудија и актуелен член на судиската комисија на Уругвајската фудбалска асоцијација...

ГО ОТВОРИ СРЦЕТО: Тајсон бил тeпaн и cилyван, бил апceн дури 38 пати

Легендарниот боксер Мајк Тајсон изјавил дека cилyвањето кое му се случило кога бил момче не влијаело на неговиот живот....

МАКЕДОНСКИОТ ФУДБАЛ ДЕНЕСКА ГИ ДОБИ ПРВИТЕ ПОЗИТИВНИ НА КOРOНAВИРУC: Судбината на првенството е во paцeтe на Институтот за јавно здравје

Македонскиот фудбал денеска ги доби првите шестмина позитивни на коронавирус. Четири лица доаѓаат од Ренова, додека двајца од Шкендија...

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков прикажува одлични игри во екипата на Веспрем.

Во последната победа над Спартак Москва во 7. коло од регионалната СЕХА лига, левото крило на унгарскиот претставник постигна десет погодоци од 11 обиди. Тоа го однесе на третата позиција на листата најдобри стрелци меѓу соиграчите во тековната сезона.

На врвот со 69 гола е Мануел Штрлек, а потоа следува Драган Гајиќ со 61 реализација. Манасков има еден помалку од Словенецот, а пет повеќе од кружниот напаѓач Андреас Нилсон.

https://twitter.com/telekomveszprem/status/1192102521994711040?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1192102521994711040&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Fsport%2Frakomet%2Fmanaskov-igra-bleskava-sezona-so-60-gola-e-tret-najdobar-strelec-vo-vesprem%2F

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести