September 26, 2020, 5:19 pm

ПРАЗНИЦИТЕ СЕ НАЈПОПУЛАРНИ ДЕНОВИ ЗА СВРШУВАЧКА: Oвие четери знаци ќе добијат прстен

Поврзано

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...

Дневен xopockoп 24.09.2020

Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации...

Печуански хороскоп: Е oвa e нeштo кoe ja кpиe виcтинaтa зa ceкoj чoвeк

Печуанскиот хороскоп, како и други астролошки системи, има дванаесет знаци. 365-дневната година во овие хороскопи беше поделена на 18...
- Advertisement -

Празниците се популарно време во годината за свршувачка, а според астрологијата овие четири хороскопски знаци најверојатно ќе се верат до крајот на годината.

 

 

Овен

Во последниот период ви се случија многу пресврти, но конечно среќата ќе биде на ваша страна. Но, кога станува збор за празниците, тогаш ве очекува уште поголема среќа. Личностите родени во овој хороскопски знак ги очекуваат промени, а тоа можеби вклучува и веридба. Овие промени ќе ги натераат да сфатат дека љубовната врска во којашто се може да трае доживотно.

Рак

Сезоната за празници секогаш ги погодува личностите родени во овој хороскопски знак, но во последно време тие се подготвени да ја покажат својата ранливост и чувствителност пред саканата личност и да бидат свои во врската. Токму поради тоа, нивната врска ќе стане уште посилна и подлабока. Па, немојте да се изненадите ако вашата врска премине на следното ниво за време на празниците.

Девица

Бидејќи Венера е во земјен знак, вашиот љубовен живот ќе биде многу страсен. Колку и да сте пребирливи кога станува збор за романтиката, сепак ќе почувствувате пеперутки во стомакот иако сте во долготрајна врска. Вие постојано размислувате за вашата врска, но и вашиот партнер размислува за истото. Бидејќи е заљубен, тој можеби ќе се обиде и да ви стави прстен на раката. Бидете подготвени за можноста за преминување на врската на следно ниво.

Јарец

Планетата на љубовта е во вашиот знак, па за време на празниците ќе се чувствувате како романтична личност. Тоа не личи на вас, но да се биде заљубен е навистина добро чувство, зарем не? Послушајте го своето срце. За време на празниците ќе бидете расположени да ја подигнете врската на повисоко ниво, па можеби на партнерот ќе му го поставите судбоносното прашање.

Latest News

Временска прогноза: Дожд уште неколку дена, еве кога ќе се подобри времето

Променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд е најавата на УХМР за утре. Ќе...

Медицинска сестра пpoбoдена со нож во Универзитетскиот клинички центар во Приштина

Медицинската сестра Ф.Б. од Клиниката за уpологија беше пpoбоден со нoж денес на Универзитетскиот клинички центар во Приштина, потврди портпаролот на косовската полиција, Бајрам...

(Фото) Поплaвa во Струмица: Дождот ги поплaви струмичките улици

Дождот повторно ги поплaви струмичките улици! Имено денес Струмица и уште неколку други градови во државата ги зафати силно нeвреме, а улиците се поплaвија.

Дачиќ со докази: Приштина веќе го пpekршила договорот

Денеска министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави дека ќе му биде тешко да не работи на повлекување на признавањето на Косово и посочи...

Божиноски: Уpивањeто на Порта Македонија би билo aнтицивилизaциски чин

Иако можеби на еден начин Порта Македонија е копија на Триумфалната порта во Париз која ја изградил Наполеон Бонапарта, сепак, нејзиното уривaњe би претставувало...

More Articles Like This