October 20, 2021, 10:44 pm

Пратеникот Апacиев ги лаже граѓаните: Реакција на MBP

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерството за внатрешни работи ги демантира лажните вести кои упорно ги шири пратеникот Димитар Апасиев. По минатонеделниот обид со лаги и подметнувања да ја оцрни полицијата, за што доби соодветна лекција и од стручната јавност, Апасиев сега повторно се обидува со лаги да ја манипулира јавноста.

Тој на социјалните мрежи објавува фотографија од неправилно паркирано возило, лажно обвинувајќи дека тоа е возило на МВР. Вистината е сосема различна. Спорното возило не е на МВР, а покрај тоа, на ова возило му изречена е соодветна санкција.
Апелираме до пратеникот да почне да се однесува како пример за заедницата и наместо да со лаги и манипулации да покаже достоинство за функцијата за која го гласале граѓаните.

Latest News

(Видео) Како на филм: Воз однесе камион со автомобили кој се заглави на пругата

Сцена како од акционен филм. Возот буквално однесе камион со неколку автомобили на железнички премин во Оклахома, САД.

More Articles Like This